W dniach 05-06.11.2019 w hali sportowej przy SP 2 w Korfantowie
odbyły się półfinały powiatowe w piłce nożnej w ramach rozgrywek
szkolnego zwiazku sportowego. Nasze drużyny z roczników 2005-2006 oraz
2007-2008 uzyskały awans do finałów, które odbędą się  kolejno 12 i
13 listopada, również w Korfantowie. Wyniki naszych drużyn:
Rocznik 2005/2006:
1. Korfantów- Łmabinowice - 11:0
2. Korfantów- Paczków- 5:2
3. Korfantów- Nysa - 7:0

Rocznik 2007/2008:
1. Korfantów- Paczków- 2:1
2. Korfantów- Skoroszyce - 2:4
3. Korfantów- Nysa- 2:1

Pamiętajcie, że jury oceniało kreatywność i wartość energetyczną.

Wszyscy stanęliście na wysokości zadania i trudno było wybrać najlepsze.

I miejsce – klasa III a

II miejsce – klasa VII a, II a, II b, III c

III miejsce – klasa VII c, VII b

Za I miejsce klasy otrzymują 9 punktów, II miejsce – 8 punktów, za III miejsce – 7 punktów.

GRATULUJEMY – KANAPKI BYŁY PYSZNE ;-)

Pod koniec marca przyznaliśmy punkty za KANAPKI, PLAKATY (miło nam bardzo, że 5 klas wzięło udział w konkursie i przybliżyło nam co jedzą poszczególne państwa), DZIEŃ ŚW. PATRYKA

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony w 1999 roku, żeby podkreślić bogactwo i różnorodność językową świata. Chciano również zwrócić uwagę na liczbę języków zagrożonych oraz ginących.

W tym dniu w naszej szkole Klub Przyjaciół Książki zaprezentował audycję pt. : W służbie Jej Królewskiej Mości- Językowej Poprawności. Została ona nadana przez szkolny radiowęzeł. Następnie wszyscy uczniowie pisali krótki test z poprawności językowej.

Klubowiczki przygotowały także prezentację o tym święcie. Na holu i w bibliotece widniały gazetki, które miały za zadanie przybliżyć zapis ortograficzny kłopotliwych słów.

Dzień ten przypomniał nam o kulturze słowa, poprawnej polszczyźnie oraz o tym, że język jest naszą wizytówką.

Marysia i Patrycja