26 WRZEŚNIA BĘDZIEMY OBCHODZIĆ EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - ZACHĘCAMY NASZYCH UCZNIÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSACH

Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków, zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi w 45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. W ramach obchodów Dnia Języków podnoszono zalety językowej różnorodności Europy oraz propagowano uczenie się języków.

Narodowe Czytanie jest akcją popularyzującą dzieła należące do kanonu polskiej literatury. Została ona zainicjonowana lekturą „Pana Tadeusza” przez Prezydenta R.P. Bronisława Komorowskiego 2012r. Do tej pory odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, Sienkiewiczowskich „Quo Vadis” i „Trylogii”, „Lalki” Bolesława Prusa, a także „Wesela” i „Przedwiośnia”. W ubiegłym roku czytaliśmy polskie nowele.

W sobotę 5 września w Warszawie para prezydencka zainaugurowała Narodowe Czytanie 2020. Tegoroczną lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania była „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

9 września nasza szkoła przystąpiła do tej akcji. Już po raz dziewiąty obchodziliśmy święto literatury jakim jest Narodowe Czytanie. Ze względu na obecną sytuację biblioteka szkolna zaproponowała inną formułę Narodowego Czytania.

4 medale i czołowe miejsca naszych lekkoatletów
na Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce

Złoto w dysku i srebro w młocie Kasia Kozłowska,

brązowe medale Marta Buczkowska w wieloskoku

i Angelika Suszczyńska w chodzie na dystansie 3000m.

Kilka czołowych miejsc pozostałych reprezentantów naszej szkoły, o czym wkrótce.

Gratulujemy ;-)

View the embedded image gallery online at:

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

View the embedded image gallery online at:

1 września 2020 roku rozpoczął się nowy rok szkolny. Rok, w którym będziemy się mierzyć nie tylko z nauką, ale i z przestrzeganiem reżimu sanitarnego.

Pani Dyrektor Małgorzata Sinicka przywitała wszystkich uczniów i ich rodziców oraz pracowników szkoły po długiej przerwie. Na spotkaniu przedstawiła uczniom zasady funkcjonowania szkoły w okresie zagrożenia epidemicznego.

Uczniowie poznali też swoich nauczycieli oraz wychowawców.

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie!

Za nami kolejny rok szkolnej edukacji. Niebawem udamy się wszyscy na zasłużone wakacje.

Cieszę się, że podobnie jak w latach ubiegłych, był to czas bezpiecznej nauki pod troskliwą opieką nauczycieli i wychowawców. Oprócz rzetelnej realizacji programów nauczania od początku roku szkolnego w naszej szkole wiele się działo. Odbywały się liczne imprezy szkolne, konkursy, zawody, uroczystości i przedsięwzięcia. W tym roku szkolnym nasi uczniowi osiągali znaczące sukcesy w licznych konkursach i zawodach sportowych. Możemy się z nimi zapoznać na stronie internetowej naszej szkoły, ale także rozglądając się wokół, zauważamy ślady uczniowskich osiągnięć. I tak zakończył się pierwszy semestr.

Tę dobrą passę przerwała epidemia COVID-19.

Jednak my nie poddaliśmy się. Wspólnie przetrwaliśmy ten trudny okres zdalnego nauczania, który był egzaminem dla nas wszystkich. Dziś wiem, że zdaliśmy go na piątkę. Wszystkim za trud, zaangażowanie i pracę bardzo serdecznie dziękuję.

Gratuluję wszystkim uczniom osiągnięć i wyników w nauce na miarę swoich możliwości, jesteśmy z Was bardzo dumni.

Dziękuję organowi prowadzącemu , Radnym Gminy Korfantów za dobrą współpracę.

W tym miejscu dziękuję wszystkim nauczycielom i wychowawcom za wzorową pracę, pełną poświęcenia i zaangażowania oraz za wspaniałą atmosferę, którą tworzą w naszej szkole. Dziękuję paniom bibliotekarkom, wychowawcom świetlicy szkolnej. Dziękuję także za heroiczną pracę przyjaznej, o wielkim sercu, pracowitej, oddanej każdemu dziecku pani pedagog.

Słowa podziękowania kieruję do Rady Rodziców –  dziękuję pięknie za czas poświęcony pracy na rzecz szkoły, pomoc  w organizacji imprez szkolnych, , troskę o uśmiech każdego dziecka. Podziękowania kieruję także  do wszystkich rodziców, którym zależy na dobru naszej szkoły, na budowaniu jej pozytywnego wizerunku. Dziękujemy za Waszą pracę i zaangażowanie.

Dziękuję również pracownikom administracji i obsługi - mam tu na myśli nasze panie: sekretarkę, panią intendentkę– ich  pracę doceniają wszyscy – dzieci, rodzice, pracownicy, kontrahenci, ale najbardziej ….dyrektor szkoły! Bez Was szkoła nie mogłaby funkcjonować! Dziękuję paniom sprzątaczkom, panom konserwatorom. Dzięki Waszej pracy w naszej szkole i na hali jest czysto, miło, przyjemnie i bezpiecznie. Dziękuję paniom kucharkom za pyszne i zdrowe obiady w naszej szkolnej stołówce.

Kochani uczniowie,  życzę Wam udanych, radosnych , pełnych wrażeń, szczęśliwych wakacji. Ciesząc się nimi, nie zapominajcie o bezpieczeństwie, zdrowiu i przestrzeganiu zasad dobrego wychowania. Nauczycielom, Współpracownikom     i Rodzicom życzę udanego wypoczynku – wszystkim, za wszystko serdecznie dziękuję i do zobaczenia w nowym roku szkolnym .

Małgorzata Sinicka

To było zupełnie inne zakończenie roku szkolnego niż te, do jakich przyzwyczailiśmy się przez lata. Takie jednak obecnie są realia związane z pandemią koronawirusa.

Zakończenie roku szkolnego to jedna z najbardziej oczekiwanych chwil dla każdego z Was. Dzień, w którym każdy otrzyma świadectwo swojej pracy. Miniony rok szkolny był bardzo pracowitym okresem. Wiele wyzwań, cennych inicjatyw oraz twórczych działań to efekt Waszej codziennej pracy.

Dlatego wszystkim Uczniom gratulujemy zdobytej wiedzy i życzymy spokojnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wierzymy, że we wrześniu wszyscy spotkamy się pełni nowych sił i zapału do dalszej pracy!