Andrzejki to wieczór wróżb. Przypadają na noc z 29 na 30 listopada. Tego dnia organizuje się zabawy często połączone z wróżbami. Andrzejki są hucznie obchodzone, ponieważ przypadają na czas ostatnich zabaw przed adwentem. W tym roku niestety tak nie będzie – zachęcamy do powróżenia sobie w domu.

Andrzejkowe wróżby

Podczas zabawy andrzejkowej nie może zabraknąć wróżb. Propozycji jest naprawdę sporo i nie sposób przeprowadzić je wszystkie, bo nie starczyłoby na to czasu. W związku z tym warto wybrać te najciekawsze i stosunkowo najłatwiejsze. Do najpopularniejszych wróżb andrzejkowych zaliczają się następujące zabawy:

W czwarty czwartek listopada czyli w tym roku tj. 26 listopada, Amerykanie obchodzą jedno z najważniejszych świąt.

Już wiecie jakie?

Oczywiście Święto Dziękczynienia – thanksgiving. Jest to święto kultywujące więzi rodzinne, a także niezwykła okazja do wyrażania wdzięczności za wszystko co nas dobrego spotkało w życiu.

Dzisiaj, 16.11 przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji, a 21.11 Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

W związku z tymi świętami przygotowaliśmy program pt.: "Tydzień w temacie Tolerancji i Życzliwości", który będzie realizowany od dzisiaj do piątku w formie zdalnej. Na każdy kolejny dzień zaplanowaliśmy treści związane z powyższymi wartościami. Będą one aktywne w dniu, którego dotyczą, tzn. że np. zawartość okienka (kartki z kalendarza) z wtorku będzie dostępna we wtorek itd. Prosimy podążać za wskazówkami narratora i/lub klikać we wskazanych miejscach. Miłego odbioru.

Polsko kochana, dziś święto Twoje.

Dlatego właśnie z flagą stoję.

W hołdzie żołnierzom, w hołdzie wolności.

W hołdzie poczucia ludzkiej godności.

„Niepodległość” K. Bayer/ A. Wacławski

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję
w latach 1772-1795, powstaniach narodowych, smaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność. Ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrał pierwszy marszałek Polski - Józef Piłsudski.

Niestety w tym roku nie mogliśmy się razem spotkać i świętować tylko przygotowaliśmy krótki program artystyczny.

Złożenie kwiatów pod pomnikiem

W 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pod pomnikiem złożyliśmy kwiaty.

Na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Ryszardem Dusiem i Wiceprzewodniczący Rady Stanisławem Nasienniakiem złożyli pod pomnikiem wiązankę kwiatów. Wiązankę kwiatów złożyła również delegacja
z naszej szkoły wraz z proboszczem.

View the embedded image gallery online at:

W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju – również i my.

Grupa uczniów zaśpiewała hymn w szkole, a reszta naszej społeczności
10 listopada o godzinie 11:11 zaśpiewała wspólnie z nauczycielami na Teamsie. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w akcję "Szkoła do hymnu". W czasie nauki zdalnej nie było to zbyt łatwe, ale w końcu kto, jak nie my.

Za udział w akcji otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

w związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń uczniowie klas 4-8 w całej Polsce przechodzą na nauczanie zdalne.

Zatem od poniedziałku 26.10.2020. będziemy pracować zdalnie na MS Teams według obowiązującego planu.

Jeśli jest potrzeba wypożyczenia laptopa, zapraszamy dziś do godziny 15:00 i w poniedziałek od godziny 8:00.

Niebawem zostanie opublikowane zarządzenie Dyrektora Szkoły.

Klub Fotograficzny zorganizował dzień kolorów. Zadaniem każdej klasy było wybranie sobie jednego koloru i przyjście ubranym w tym kolorze. Najbardziej kolorowe okazały się klasy VI a i VIII a.

Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

View the embedded image gallery online at:

16.10.2020 r. w piątkowe popołudnie spotkaliśmy się w szkolnej bibliotece, aby w małej grupie (ze względu na pandemię) wspólnie celebrować VI odsłonę ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK pod hasłem KLIMAT NA CZYTANIE.

W ramach Nocy Bibliotek organizatorki: Stanisława Faron-Mroczko
i Barbara Rosińska przygotowały szereg atrakcji. Była „tajemnicza skrzynia”, wierszykowanie, biblioteczny labirynt, bohaterska charakteryzacja oraz potwory z książek.

Podczas spotkania wytworzył się specyficzny klimat na czytanie, było to magiczne popołudnie. Impreza czytelnicza zachwyciła biorących w niej udział.

Nasza biblioteka szkolna okazała się wyjątkowym miejscem, gdyż jest to nie tylko centrum informacji, miejsce zdobywania wiedzy, ale też przestrzeń, w której możemy spędzać swój wolny czas.

Uczestniczki

View the embedded image gallery online at:

Z okazji Święta życzymy Dyrekcji, Nauczycielom, wszystkim Pracownikom Szkoły dużo zdrowia, optymizmu oraz wszelkiej pomyślności. Życzymy wytrwałości i uśmiechu, który otwiera serca, a także wrażliwości
i cierpliwości na każdy dzień.

Dzień Edukacji Narodowej upamietnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, którą utworzono z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773r.

W naszej szkole tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej obchodzono
w warunkach reżimu sanitarnego. Również w tym dniu wszyscy nowi uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci do braci uczniowskiej przez Panią Dyrektor Małgorzatę Sinicką.