W tym roku Klub Fotograficzny poprosił klasy o zdjęcia ze świątecznym akcentem. Następnie przygotowaliśmy kalendarz adwentowy, który zdobi nasz hol.

Dziękujemy klasom za zaangażowanie.

6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził również Szkołę Podstawową nr 2. Tym razem nie tylko Święty rozdawał prezenty, ale i otrzymał od każdej klasy prezent niespodziankę. Wszystkie prezenty były bardzo oryginalne i sprawiły wiele radości Mikołajowi. Z pewnością wróci do nas za rok.

View the embedded image gallery online at:

W każdej bibliotece dzieje się coś, co warto opisać, a w naszej dzieje się dużo…  Promujemy i wspieramy rozwój czytelnictwa wśród uczniów, integrujemy społeczność uczniowską, umożliwiamy czytelnikom uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych. Bierzemy udział w ogólnopolskich akcjach, zapraszamy do biblioteki poetów oraz znane osoby. Wszystkie przedsięwzięcia opisane są na stronie naszej szkoły.

W maju w bibliotece odbyło się spotkanie z prudnicką poetką Danielą-Długosz Pencą, podczas którego narodził się pomysł wydania tomiku poetyckiego uczniów, piszących z naszej szkoły, o czym napisano w ,,Tygodniku Prudnickim”.

Debiutujący poeci i nauczyciele biblioteki dziękują pani Dyrektor Małgorzacie Sinickiej  za pomoc w wydaniu tomiku oraz w organizowaniu różnych akcji.

Natalia

Kasia

Biblioteka szkolna aktywnie wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym celu przygotowała wystawę ,,Historia Niepodległej”, która pokazuje odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz jej dzieje na przestrzeni ostatnich stu lat z całkiem innej perspektywy, nieznanej z podręczników do nauki historii.

23 listopada 2018r. w bibliotece szkolnej w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się Quiz o Niepodległej. Konkurs polegał na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na 20 pytań testowych. Swoją wiedzę historyczną sprawdzali w nim uczniowie z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz III klasa Gimnazjum.

Uczestnicy parami odpowiadali na pytania, które związane były z dziejami Polski na przestrzeni wieku. Nikt z uczestników nie odpowiedział prawidłowo na wszystkie pytania, 85% poprawnych odpowiedzi to najlepszy wynik.

View the embedded image gallery online at:

Etap szkolny konkursu biologicznego został rozstrzygnięty i już wiadomo, kto będzie reprezentował nasze gimnazjum na etapie gminnym. Konkurs odbył się 16 listopada 2018 r. Wzięło w nim udział 9 uczniów z klas III.

O laury na etapie gminnym walczyć będą: Marysia Dobrowolska, Ania Koszyk oraz Krzysztof Rojek. Marysia i Ania napisały test na 87%, a Krzysztof na 77% .

Gratulacje i życzenia powodzenia na etapie gminnym!

Jolanta Flakowska

Dnia 14.11.2018r odbyły się Eliminacje Szkolne Wojewódzkiego Konkursu z języka niemieckiego w dwóch kategoriach:

• Szkoła Podstawowa
  • Gimnazjum

Do etapu gminnego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

(kategoria – szkoła podstawowa)

• Dawid Giele, kl. VIIIc – 83%
  • Daniel Giele, kl. VIIIc – 81%

(kategoria – gimnazjum)

• Aleksander Zablocki, kl. IIIc – 84%

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy zdobywania szczytów na dalszych etapach!!!

View the embedded image gallery online at:

19.11.2018. odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Cieszymy się ogromnie, że wielu uczniów wzięło w nich udział. Aby przejść do kolejnego etapu należało udzielić minimum 75% poprawnych odpowiedzi.

Szkołę Podstawową na kolejnym etapie będzie reprezentował:

• KACPER SZÓSTKA – 96%

Gimnazjum będą reprezentować:

• KRZYSZTOF ROJEK – 91%
  • ANNA STASZKÓW – 87%
  • ALEKSANDER ZABLOCKI – 78%
  • JULIA PIECZARA – 76%

Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki na kolejnym etapie ;-)

W piątek 16.11.2018. na naszej hali sportowej odbył się PÓŁFINAŁ POWIATU,  w którym nasza drużyna zdobyła zaszczytne I MIEJSCE.

W poniedziałek 19.11.2018. nasi piłkarze pod opieką Pana Stefana Osiewacza udali się do Nysy, na FINAŁ POWIATU, gdzie zajęli III MIEJSCE.

Brawo !!! - oby tak dalej

Mieszkańcy Gminy Korfantów jak jedna wielka Rodzina

Cieszymy się, że mamy wolną Ojczyznę

STO LAT POLSKO!

Po zakończeniu części oficjalnej czyli odsłonięciu pomnika miała miejsce akademia niepodległościowa w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Uczniowie od wielu dni przygotowywali się do wystąpienia przed tak wielką publicznością. Młodzież przeniosła nas w czasie, abyśmy mogli poczuć co czuli nasi przodkowie i abyśmy doceniali, że dziś żyjemy w wolnym kraju. Nad uczniami czuwali nauczyciele języka polskiego. Przedstawienie z pewnością się spodobało ponieważ młodzi aktorzy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco.

Po przedstawieniu pan Ireneusz Misztal zaprosił publiczność do wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych.

Na koniec uroczystości Burmistrz Korfantowa w podziękowaniu za zorganizowanie tego wydarzenia oraz obecność mieszkańców gminy i zaproszonych gości wykonał autorsko utwór: ,,Polskie Kwiaty". Kolejno można było obejrzeć wystawę „Korfantów dawniej i dziś”. Wspólne, świętowanie zakończyło w się przy kawie i słodkościach przygotowanych przez pracowników gospodarza obiektu.