Miss szkoły: Klaudia Suszczyńska

I Vice-Mister: Filip Markowski

II Vice-Mister: Kamil Czechowski

Gratulujemy!

„Miłość nie istnieje w sobie, ale w nas, jest naszym osobistym dziełem”
                                                                      Marcel Proust

Dnia 19 lutego uczniowie Naszej szkoły brali udział w gminnym konkursie Wiedzy pożarniczej, do rozwiązania był test z 30 pytaniami, trójka najlepszych wzięła udział w części ustnej. Najlepszy wynik uzyskał Krzysztof Rojek, drugi był Michał Lisson, trzecia Anna Koszyk.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie powiatowym

Dnia 14 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował „Pocztę walentynkową”. Uczniowie przez dwa dni mogli składać przygotowanie Walentynki dla swoich sympatii. Członkowie komisyjnie posortowali Walentynki, a następnie wręczyli kartki, serduszka oraz słodycze dla obdarowanych uczniów naszej szkoły. Dziękujemy za włączenie się do Naszej inicjatywy

Samorząd Uczniowski

Kolejny raz w naszej szkole klub fotograficzny zorganizował foto-budkę. Z okazji walentynek uczniowie mogli zrobić sobie mile zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim za udział

10 stycznia 2019 rok uczniowie kl. VII a i c oraz kilkoro z kl. VIII b, c wraz z opiekunami udali się do Opola. Po przyjeździe, poszliśmy na ul. Minorytów do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani pracująca w bibliotece, oprowadziła nas po tej placówce. Następnie, wzięliśmy udział w lekcji bibliotecznej pt.; „Czytaj na smartfonie, tablecie, e-czytniku, czyli wszystko o e-książkach”.
Biblioteka i lekcja biblioteczna zrobiła na nas wielkie wrażenie, jednym słowem zafascynowała nas nowoczesność.
            Potem, udaliśmy się do Teatru im. Jana Kochanowskiego, aby obejrzeć spektakl pt.; „Coś pomiędzy”. Oglądane przedstawienie wyreżyserował Tomasz Cymerman, jest to coś pomiędzy dramatem, musicalem, teatrem i filmem. Treść sztuki to również coś pomiędzy poważną refleksją o pokoleniu trzydziestolatków a parodią „hipstereskiego” stylu życia. Oglądanie tego spektaklu nie było łatwe; no cóż obcowanie ze sztuką wymaga intelektualnego wysiłku.

Wyjazd był niezwykle udany. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Zachęcamy wszystkich, do takich spotkań z kulturą.

20 grudnia 2018 r. biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs na temat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do poznania tradycji i obyczajów związanych z Wigilią Bożego Narodzenia , ukazanie tych świąt dla polskiej rodziny ,rozwijanie szacunku dla tradycji narodowych oraz pogłębienie uczuć religijnych i patriotycznych.                                Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas siódmych, ósmych i gimnazjum ,był jednoetapowy i miał formę pisemnego testu. Po sprawdzeniu i podliczeniu punktów okazało się ,ze znamy dobrze zwyczaje świąteczne. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Kasia i Natalia

W tym roku Klub Fotograficzny poprosił klasy o zdjęcia ze świątecznym akcentem. Następnie przygotowaliśmy kalendarz adwentowy, który zdobi nasz hol.

Dziękujemy klasom za zaangażowanie.

W listopadzie 1918r., po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy, Polska odzyskała niepodległość. W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania upragnionej wolności. Szkoła Podstawowa nr 2, to doniosłe wydarzenie czciła na różne sposoby. Biblioteka czynnie włączała się w świętowaniu obchodów.

13 grudnia 2018r. w bibliotece odbył się poranek poetycki- ostatnia impreza doniosłego jubileuszu.

W spotkaniu udział wzięli miłośnicy poezji i mistrz słowa Edmund Borzemski. Autor zaprezentował wiersze pochodzące z tomiku „ Zderzenie z Niepodległą”, opowiadał o okolicznościach powstania tego przedsięwzięcia. Uczniowie również czytali wiersze zamieszczone w tym almanachu.

Podczas spotkania panowała miła atmosfera, pełna ciepła i serdeczności, uczestnicy z powagą słuchali mistrza oraz siebie.

Został rozstrzygnięty konkurs literacki, ogłoszony przez bibliotekę i polonistów, pt.:     „ A Tobie z czym kojarzy się Polska?” Oto wyniki:

12 grudnia br. gościli w naszej szkole doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie: Pani Agnieszka Wajdzik i Pani Bernadeta Gołuszko. Panie pracują na co dzień w Wydziale Poradnictwa Zawodowego pomagając ludziom w rozwiązaniu różnych sytuacji problemowych. Dotyczą one wyboru drogi zawodowej, zmiany bądź rozwoju kwalifikacji zawodowych, poszukiwania zatrudnienia, albo dostosowania zawodowego do warunków rynku pracy. W naszej szkole Panie przeprowadziły zajęcia warsztatowe dla uczniów klas trzecich gimnazjum, aby wesprzeć młodzież w podjęciu trudnej i ważnej decyzji dotyczącej wyboru zawodu. Poprzez różnorodne ćwiczenia i zadania uczniowie rozpoznawali swoje mocne strony, zainteresowania i preferencje zawodowe. Uzyskane o sobie samym informacje będą dla uczniów cenną wskazówką w określeniu swojej dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej.

Elżbieta Sternik – pedagog szkolny