Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie!

Za nami kolejny rok szkolnej edukacji. Niebawem udamy się wszyscy na zasłużone wakacje.

Cieszę się, że podobnie jak w latach ubiegłych, był to czas bezpiecznej nauki pod troskliwą opieką nauczycieli i wychowawców. Oprócz rzetelnej realizacji programów nauczania od początku roku szkolnego w naszej szkole wiele się działo. Odbywały się liczne imprezy szkolne, konkursy, zawody, uroczystości i przedsięwzięcia. W tym roku szkolnym nasi uczniowi osiągali znaczące sukcesy w licznych konkursach i zawodach sportowych. Możemy się z nimi zapoznać na stronie internetowej naszej szkoły, ale także rozglądając się wokół, zauważamy ślady uczniowskich osiągnięć. I tak zakończył się pierwszy semestr.

Tę dobrą passę przerwała epidemia COVID-19.

Jednak my nie poddaliśmy się. Wspólnie przetrwaliśmy ten trudny okres zdalnego nauczania, który był egzaminem dla nas wszystkich. Dziś wiem, że zdaliśmy go na piątkę. Wszystkim za trud, zaangażowanie i pracę bardzo serdecznie dziękuję.

Gratuluję wszystkim uczniom osiągnięć i wyników w nauce na miarę swoich możliwości, jesteśmy z Was bardzo dumni.

Dziękuję organowi prowadzącemu , Radnym Gminy Korfantów za dobrą współpracę.

W tym miejscu dziękuję wszystkim nauczycielom i wychowawcom za wzorową pracę, pełną poświęcenia i zaangażowania oraz za wspaniałą atmosferę, którą tworzą w naszej szkole. Dziękuję paniom bibliotekarkom, wychowawcom świetlicy szkolnej. Dziękuję także za heroiczną pracę przyjaznej, o wielkim sercu, pracowitej, oddanej każdemu dziecku pani pedagog.

Słowa podziękowania kieruję do Rady Rodziców –  dziękuję pięknie za czas poświęcony pracy na rzecz szkoły, pomoc  w organizacji imprez szkolnych, , troskę o uśmiech każdego dziecka. Podziękowania kieruję także  do wszystkich rodziców, którym zależy na dobru naszej szkoły, na budowaniu jej pozytywnego wizerunku. Dziękujemy za Waszą pracę i zaangażowanie.

Dziękuję również pracownikom administracji i obsługi - mam tu na myśli nasze panie: sekretarkę, panią intendentkę– ich  pracę doceniają wszyscy – dzieci, rodzice, pracownicy, kontrahenci, ale najbardziej ….dyrektor szkoły! Bez Was szkoła nie mogłaby funkcjonować! Dziękuję paniom sprzątaczkom, panom konserwatorom. Dzięki Waszej pracy w naszej szkole i na hali jest czysto, miło, przyjemnie i bezpiecznie. Dziękuję paniom kucharkom za pyszne i zdrowe obiady w naszej szkolnej stołówce.

Kochani uczniowie,  życzę Wam udanych, radosnych , pełnych wrażeń, szczęśliwych wakacji. Ciesząc się nimi, nie zapominajcie o bezpieczeństwie, zdrowiu i przestrzeganiu zasad dobrego wychowania. Nauczycielom, Współpracownikom     i Rodzicom życzę udanego wypoczynku – wszystkim, za wszystko serdecznie dziękuję i do zobaczenia w nowym roku szkolnym .

Małgorzata Sinicka

To było zupełnie inne zakończenie roku szkolnego niż te, do jakich przyzwyczailiśmy się przez lata. Takie jednak obecnie są realia związane z pandemią koronawirusa.

Zakończenie roku szkolnego to jedna z najbardziej oczekiwanych chwil dla każdego z Was. Dzień, w którym każdy otrzyma świadectwo swojej pracy. Miniony rok szkolny był bardzo pracowitym okresem. Wiele wyzwań, cennych inicjatyw oraz twórczych działań to efekt Waszej codziennej pracy.

Dlatego wszystkim Uczniom gratulujemy zdobytej wiedzy i życzymy spokojnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wierzymy, że we wrześniu wszyscy spotkamy się pełni nowych sił i zapału do dalszej pracy!

Dzień Dziecka - film