Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019

KLUB Młodego Odkrywcy 2019

Koniec Roku Szkolnego 2018-2019

Poezja i muzyka w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

15 czerwca 2019r. w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej na Szwedzkiej Górce w obecności kustosza sanktuarium, poetów, zespołu muzycznego „Loretino”, uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Korfantowie i licznych wiernych, uczczono urodziny św. Jana Pawła II. W tym dni również swoje 60 urodziny obchodził poeta, pan Edmund Borzemski.

Program poetycko-muzyczny nosił tytuł „Rodzina Bogiem silna”. Scenariusz opracował Marek Krassowski. Wiersze opolskich poetów: Edmunda Borzemskiego, Agnieszki Tomczyszyn- Harasymowicz, Zbigniewa Kresowatego, Mirosława Łopucha, Anny Myszyńskiej, Piotra Myszyńskiego, Waltera Pyki, Jerzego Stasiewicza, Krystiana Szafarczyka, Ewy Maj- Szczygielskiej, Jana Szczurka, Magdaleny Wiącek, Ewy Kacy, Mariana Zembali, Harry’ego Dudy ; czytali następujący uczniowie: Kinga Wąs, Julia Pieczara, Angelika Bielacha, Klaudia Janik, Przemysław Kurek. Recytatorów przygotowywały Stanisława Faron-Mroczko i Agnieszka Pieczara.

W tym roku widownia była liczna, gdyż dzień skupienia miało tam Apostolstwo Dobrej Śmierci Diecezji Opolskiej.

Spektakl był pełen zadumy. Podkreślił, że ważną wartością w życiu każdego z nas jest Rodzina Bogiem silna.

Niech żyje Bal!
Bo to życie, to Bal jest nad Bale!
Niech żyje Bal!
Drugi raz nie zaproszą nas wcale!
Orkiestra gra!
Jeszcze tańczą i drzwi są otwarte!
Dzień warty dnia!
A to życie zachodu jest warte!

Tradycyjnie już w naszej szkole odbył się niezapomniany Bal Absolwenta. Tym razem wspólnie bawili się uczniowie już ostatniego rocznika gimnazjum - uczniowie klas 3 oraz uczniowie klas 8 szkoły podstawowej. Uroczystość została przygotowana przez rodziców, którzy zaprosili do udziału w niej dyrekcję oraz grono pedagogiczne. Uroczyste rozpoczęcie Balu przez panią Dyrektor Małgorzatę Sinicką nastąpiło o godzinie 16:00. Po przywitaniu gości uczniowie zatańczyli poloneza przygotowanego pod kierunkiem nauczycieli wychowawców. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele oraz inni goście byli zachwyceni tańcem (i wyglądem) młodzieży.

12 maja 2019 r. około godziny 23:00 wyruszyliśmy autobusem do nadmorskiej miejscowości Rewal. Podróż trwała 8 godzin.

Wczesnym rankiem zatrzymaliśmy się w Międzyzdrojach, gdzie przywitaliśmy się z morzem, spacerując po plaży i po molo. Zwiedziliśmy promenadę nadmorską (słynną Aleję Gwiazd) oraz centrum miasta. Następnie udaliśmy się do Rewala i tam zakwaterowaliśmy się w ośrodku Bazylak. Po pysznym obiedzie udaliśmy się na spacer, zwiedzaliśmy najbliższą okolicę, centrum Rewala oraz ruiny kościoła w Trzęsaczu.

Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy na wyspę Wolin, gdzie zwiedziliśmy z przewodnikiem Woliński Park Narodowy, Muzeum Przyrodnicze oraz żubrowisko. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Kołobrzeg, odbyliśmy spacerowy rejs statkiem po Bałtyku (przy sztormowej pogodzie).

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie biorą udział w projekcie Aktywna Tablica. W ramach projektu pracują z oprogramowaniem opartym na chmurze do udzielania lekcji za pomocą interaktywnych tablic.

W najbliższym czasie odbędzie się lekcja otwarta informatyki z wykorzystaniem Classflow

Prowadzący: mgr Grzegorz Łaszczewski

Data:   10.05.2019r., godzina: 11.45-12.30

Sala: 01

Klasa: 7a

Temat: Praca nad dokumentem tekstowym- tabulatury.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. CZESŁAWA NIEMENA                       W KORFANTOWIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie informuje, że w związku z zawieszeniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli od 26 kwietnia ( piątek) 2019 r. zajęcia dydaktyczne odbywać się będą zgodnie z planem.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie zawiadamia, że w przypadku podjęcia akcji strajkowej w naszej szkole zapewniamy pełną opiekę i nadzór nad bezpieczeństwem dzieci.

Dyrektor dopuszcza realizację zajęć dydaktycznych według zmienionego planu pracy w godz. jak na planie lekcji.

Światowy Dzień Poezji obchodzony jest na wszystkich kontynentach, służy promocji czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Stwarza także okazję do przypomnienia dorobków poetyckich twórców.

Jak każdego roku nasza szkolna biblioteka stała się ważnym miejscem dla poetyckiej społeczności. 28.03.2019r. odbyło się tam Doroczne Spotkanie Poetów. Składało się ono z dwóch części:

Pierwsza część to spotkanie klas siódmych z p. Teresą Kamienicką- Hreczaniuk. Klasy ósme miały okazję poznać twórczość Witolda Hreczaniuka. Pozostali poeci spotkali się z uczniami szkół ościennych. O godzinie 12:00 wszyscy goście pana Borzemskiego przybyli do biblioteki i tutaj mieli możliwość zaprezentowania swojej poezji na szerszym forum, czytając po dwa wiersze. Twórczość swoją przedstawili bohaterowie tego dnia: