DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 21 stycznia delegacja Samorządu Uczniowskiego odwiedziła podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „MARIA” w Korfantowie. Uczniowie złożyli życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz wręczyli wykonane przez siebie kwiaty.

Samorząd Uczniowski

9 stycznia 2020 odbyło się spotkanie w ramach VII edycji Kampanii Edukacyjnej "Przyhamuj - życie przed tobą".

W trakcie spotkania uczniowie klas VII i VIII wysłuchali prezentacji na temat:
- Bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym
- Złotych zasad FIA Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
- Uprawnień w ruchu drogowym

Monika Radom

19 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z Rodzicami połączone ze świątecznym przedstawieniem przygotowanym przez naszych uczniów. Kolejno wszyscy wychowawcy spotkali się z rodzicami w klasach, aby porozmawiać o bieżących ocenach oraz zachowaniu.

Wyniki konkursu na projekt kartki:  "Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!"

I miejsce: Anita Bergiel, Kacper Góralik

II miejsce: Sandra Biernacka

III miejsce: Jakub Kopij, Bartosz Gajda

Serdecznie gratulujemy ;-)

My już swoje kartki napisaliśmy, a Wy?

W ramach ogólnopolskiego projektu wszyscy pisaliśmy kartki bożonarodzeniowe. Chcieliśmy tym samym choć na chwilę odłożyć elektronikę i wrócić do tradycyjnego pisania pozdrowień.

6 grudnia do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami.
Przywitaliśmy go ciepło i radośnie.

W świątecznej atmosferze Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom drobne upominki, a my w dowód wdzięczności zaśpiewaliśmy mu piosenki.

Klub Fotograficzny i SU

W naszej szkole realizujemy ogólnopolski projekt: ”IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”

CELE PROJEKTU:
- Przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci.
- Wzmacnianie więzi rodzinnych.
- Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

View the embedded image gallery online at:

W czwartek – 28.11.2019 r. odbył się szkolny etap XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Wzięło w niej udział 51 członków Szkolnego Koła PCK.
Pytania testu dotyczyły kształtowania postaw prozdrowotnych, wiedzy na temat zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia oraz zasad prawidłowego odżywania Najwyższą liczbę punktów – 13 na 20 możliwych (65%) zdobyła Emilia Krakowska z klasy IIIa. Drugie miejsce zajęła Emilia Sinicka z klasy Va. Na miejscu trzecim uplasowały się egzekwo Anna Słowik z VIIc i Magdalena Buczkowska z klasy VIIIb. Obydwie Emilie będą reprezentować naszą szkołę na etapie rejonowym, który odbędzie się w grudniu w Nysie.

Opiekun Szkolnego Koła PCK
Jolanta Flakowska