mLegitymacja to uzupełnienie fizycznej (papierowej) legitymacji szkolnej – cyfrowa kopia, wyświetlana w smartfonie.

Aby korzystać z mLegitymacji, uczeń musi pobrać na swój telefon bezpłatną aplikację rządową mObywatel.

Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z tradycyjnych dokumentów. Nie tylko podczas kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece czy zakupie biletów do kina. mLegitymacja daje prawo do otrzymania dodatkowych, przysługujących uczniom, zniżek. Jej wydawanie umożliwia obowiązujące rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.

W celu poprawnego zainstalowania legitymacji prosimy o zapoznanie się z instrukcją.

Instrukcja obsługi mLegitymacji dla uczniów.pdf

Gdybyśmy uczyli się stacjonarnie to zorganizowalibyśmy kolejny Wojewódzki Festiwal Piosenek Czesława Niemena.
Mimo wszystko postanowiliśmy uczcić święto naszego Patrona online.
Dziś na godzinie wychowawczej zapoznamy uczniów z ciekawostkami z życia Niemena - zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym materiałem.

--Monika Radom

A to dzięki wirtualnym zajęciom na żywo w Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Dzięki interaktywnemu spotkaniu z edukatorami CNK w ramach Programu „Nauka dla Ciebie” finansowanego z dotacji MEiN, 116 uczniów naszej szkoły przeniosło się na trochę w kosmos. Warto dodać, że zajęcia trafiły do nas dzięki działaniu naszego KMO Szperacze.

Duże wrażenie zrobiła obserwacja zimowego nieba i rozpoznawanie na nim gwiazd i gwiazdozbiorów, kosmiczny lot połączony z wizytą na planetach wskazanych przez uczestników interaktywnych zajęć oraz wizyta na stacji kosmicznej ISS. Dowiedzieliśmy się, że na stacji można uprawiać rzodkiewkę, gorzej rozwijają się komórki rakowe, ale za to bakteria Salmonella jest jeszcze bardziej groźna. Bardzo intrygująca była również interakcja z trenerami CNK, możliwość zadawania pytań i otrzymywanie na nie odpowiedzi.

Zachęcamy do zapoznania się z Poradnikiem dla Młodzieży przygotowanym przez Forum przeciw Depresji: https://forumprzeciwdepresji.pl/wp-content/uploads/nastoletnia-depresja-poradnik-dla-mlodziezy.pdf

"Czy stosujesz poprawną polszczyznę na co dzień ?

Sprawdź koniecznie!

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Poznaj historię i wykonaj Quiz .

Materiał opracowany przez bibliotekę oraz zespół humanistyczny we współpracy z psychologiem szkolnym.

W piątek 19 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach z dzielnicowym – Panem Grzegorzem Gorskim z Komisariatu Policji w Korfantowie. Po konsultacjach przedmiotowych klasy ósme spotkały się z Panem policjantem osobiście, a dla klas siódmych odbyło się spotkanie online na Teamsie. Celem wygłoszonych prelekcji było zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich. Prowadzący, w oparciu o Ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich wyjaśnił młodzieży pojęcia „nieletni”, „czyn karalny” i „demoralizacja” oraz przedstawił przykłady zachowań świadczących o demoralizacji i popełnieniu czynu karalnego. Podkreślił, że karalne jest nie tylko popełnienie czynu niezgodnego z prawem, ale również usiłowanie, współsprawstwo, podżeganie i pomocnictwo, a popełnienie czynu karalnego przez osoby w wieku od 13 do 17 roku życia powoduje pociągnięcie ich do odpowiedzialności przed sądem i zastosowanie środków wychowawczych lub poprawczych. Pan policjant poruszył również problem sięgania przez osoby małoletnie po używki oraz zjawisko cyberprzemocy i różne jego formy, w szczególności zjawisko hejtu.

Szanowni Państwo,

Czesław Niemen był człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym, znanym głównie jako muzyk i wokalista. Warto jednak podkreślić, że dał się nam poznać także jako świetny kompozytor, multiinstrumentalista, autor tekstów, grafik, projektant płyt, fotograf i poeta a sztuka wypełniła całe jego życie.

Wśród społeczności uczniowskiej naszej szkoły Czesław Niemen ceniony jest głównie za pracowitość i niezłomność, promocję polskiej poezji, wierność swoim ideałom, nietuzinkowość i odwagę bycia sobą, życie pasją i świadomość własnej wartości.

W tym roku po raz kolejny przygotowaliśmy obchody Dnia Patrona naszej szkoły, w nieco innej formie.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w „przeglądzie” piosenek Czesława Niemena.

Dyrektor SP nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie

Biblioteka Szkolna i Klub Fotograficzny zapraszają do wzięcia udziału w Konkursie graficznym ,,Maseczka literacka”

Konkurs organizowany jest przez RZPWE, Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Opolu i Opolskie Koło PTB.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej.

Konkurs polega na zaprojektowaniu maseczki ochronnej przeciw Covid-19 z literackim cytatem na graficznym tle. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa, promocja zdrowia, a także wzbogacanie umiejętności graficznych, pobudzenie wyobraźni plastycznej uczniów i umożliwienie prezentacji uzdolnień na szerokim forum.

Maseczkę należy zaprojektować na załączonym formularzu. Prace w formie jpg wraz z formularzem zgłoszeniowym należy wysłać do 31 marca 2021 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin konkursu, szablon maseczki i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony:

O szczegóły konkursu można pytać p. Faron-Mroczko i p. Radom

Życzymy miłej zabawy ????