Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.
Tegoroczne Narodowe Czytanie odbędzie się w sobotę 4 września 2021 roku - W NASZEJ SZKOLE BĘDZIEMY CZYTAĆ 8 WRZEŚNIA
Z tej okazji Prezydent tradycyjnie skierował przesłanie, zachęcając do współtworzenia akcji.
– Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Ten dzień rozpoczęliśmy od uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej. Następnie w hali sportowej z zachowaniem reżimu sanitarnego odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego
z udziałem przedstawiciela organu prowadzącego Pani Skarbnik Joanny Szkudlarskiej, Pani Dyrektor Małgorzaty Sinickiej, nauczycieli oraz pracowników szkoły, uczniów a także rodziców.

Na apelu uczciliśmy pamięć wszystkich poległych podczas II wojny światowej.

Pani Skarbnik Joanna Szkudlarska skierowała kilka ciepłych słów w stronę uczniów i nauczycieli, życząc jak najmniej e-lekcji i e-przyjaźni.

Kolejno Pani Dyrektor zabrała głos przywitała wszystkich uczniów po wakacyjnej przerwie i przypomniała o obowiązku nauki. Ponadto Pani Dyrektor przedstawiła grono pedagogiczne i życzyła wiele wytrwałości, zapału i radości w nowym roku szkolnym.

Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego – uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami w swoich klasach.

Wszystkim Uczniom, Nauczycielom i całej społeczności szkolnej życzymy owocnej, twórczej nauki, samych sukcesów, a przy tym wiele uśmiechu i radości !

View the embedded image gallery online at:

Wspieramy najlepszych IV - informacja pdf

27 czerwca 2021 nasi uczniowie z klasy IV b pod kierunkiem Pani Stanisławy Faron – Mroczko i Agnieszki Pieczary przygotowali prezentację wierszy pt. „Ciągle jestem na tym samym brzegu”.

Pożegnanie Absolwentów 2021
„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia.”

25 czerwca 2021 na hali sportowej odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych, na którym zgromadzili się Burmistrz Korfantowa – Janusz Wójcik, Dyrektor Szkoły – Małgorzata Sinicka, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie.

Pan Burmistrz skierował kilka miłych słów w stronę absolwentów życząc im powodzenia na dalszych etapach kształcenia. Również Pani Dyrektor pożegnała uczniów pięknymi słowami oraz przesłaniem, że Szkoła Podstawowa im. Czesława Niemena w Korfantowie to brzmi dumnie.
Ósmoklasiści i ich rodzice pożegnali dyrekcję, swoich wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły i młodszych kolegów, kierując do nich ciepłe słowa podziękowania za trud włożony w edukację.

Młodsi koledzy i koleżanki pod okiem wychowawców przygotowali, krótki program artystyczny.
Najlepsi uczniowie otrzymali zasłużone nagrody, a każdy ósmoklasista pamiątkowy album ze zdjęciem. Została przyznana statuetka Absolwenta Roku 2020/2021. Tytuł ten otrzymała Marta Buczkowska. Również za wybitne osiągnięcia w nauce Olivia Sloan otrzymała Stypendium Burmistrza.

Wakacje to czas zabawy i relaksu pamiętajcie jednak, że zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje bezpieczeństwo.

Tym samym ogłaszamy upragnione WAKACJE !!!!!