27.04.2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 imienia Czesława Niemena w Korfantowie odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody Święta rozpoczęły się odśpiewaniem Hymnu narodowego oraz wprowadzeniem pocztu ze sztandarem szkoły. Następnie jedna z uczennic krótko przedstawiła historię Konstytucji. Po oficjalnej części tego wydarzenia rozpoczęła się akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły, pod kierownictwem pań: Katarzyny Sokół oraz Agnieszki Pieczary.

Młodzież zaprezentowała wiele interesujących i pięknych utworów poetyckich z akompaniamentem wybitnych polskich kompozytorów. W przedstawieniu brali udział również narratorzy, dostojny król Polski Stanisław August Poniatowski oraz okrutna caryca Katarzyna II. Odpowiednia scenografia oraz gra sceniczna aktorów wprowadziły wyjątkowo patriotyczną atmosferę. Wzruszającym momentem przedstawienia było podzielenie dawnej Polski przez zaborców.

Wszystkim uczniom oraz gronu pedagogicznemu akademia 3- majowa bardzo się podobała. Ta uroczystość przybliżyła i przypomniała historię naszej kochanej ojczyzny, pomogła zrozumieć, jak ważna jest wolność obywatelska oraz pokazała, że warto wziąć udział w obchodach związanych ze Świętem Konstytucji 3 Maja.    

Ania Koszyk, kl. II c