15. maja 2018r. o godz. 11:00 w Miejskiej Bibliotece w Korfantowie 30 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w spotkaniu z Teresą Zielińską - wieloletnią dziennikarką Radia Opole, a obecnie podróżniczką.

Nie ruszając się z miejsca, za sprawą barwnych opowieści pani Teresy, byliśmy na krańcu świata, na pustyni, w buszu, w lasach tropikalnych, na lodowcach, klifach i fiordach, przy wodospadach, w górach wulkanicznych i przy gejzerach, w królestwie krokodyli i w mieście poławiaczy pereł oraz w parkach narodowych. Mogliśmy również obejrzeć wspaniałe zdjęcia, które uświadomiły nam, jak różnorodny jest australijski pejzaż, gdzie można zobaczyć nowoczesne drapacze chmur, ale również domy na kurzej stopie i zapierające dech w piersiach widoki, jak święta góra Uluru, czy wielka rafa koralowa. Wszystko to opisała w książce ,,(O)Polskie Antypody” dziennikarka i podróżniczka, którą promowała podczas spotkania. Młodzież miała możliwość zakupu tej książki z autografem i dedykacją Autorki.

Spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż była to fascynująca lekcja geografii, połączona z historią, przeplatana akcentami patriotycznymi.

Tego samego dnia o godz. 17.00 w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 pani prezes Uniwersytetu III wieku – Małgorzata Wiśniewska zorganizowała spotkanie z panią Teresą Zielińską dla swoich słuchaczy.

Opr. Katarzyna, kl. II b