To był nasz drugi i mamy nadzieję, że nie ostatni raz. Już w ubiegłym roku powiedzieliśmy sobie, że chcemy uczyć się inaczej niż w szkole i zdobywać wiedzę i bezcenne umiejętności w ramach zielonej szkoły. Tym razem za miejsce naszej edukacji bezpośredniej wybraliśmy Drage w Chorwacji.

Podczas tygodnia pracy zdobywaliśmy konkretną wiedzę i umiejętności. Zacieśnialiśmy i poprawialiśmy nasze relacje, uczyliśmy się organizowania i dzielenia pracy w grupie, nabieraliśmy umiejętności społecznych i kulturowych.

Opanowaliśmy bardzo konkretne treści zawarte w podstawie programowej j. polskiego, historii, biologii, chemii i zajęć artystycznych.

Zdobyliśmy Drage, Park Ornitologiczny Vransko Jezero, Park Narodowy Wodospady Krka, Sibenik, Biograd na Moru i Zadar. Odbyliśmy rejs statkiem na wyspę Vrgada z piaszczystą plażą i niezwykłymi widokami.

A wszystko to działo się w znakomitej atmosferze – doskonałe humory i świetna pogoda nas nie opuszczały.

JF