18 maja 2018r. w bibliotece szkolnej, miłośnicy poezji spotkali się z panią Danielą Długosz - Pencą, poetką z Prudnika.

Niezwykły gość barwnie opowiadał nam o swojej twórczości. Autorka prezentowała ulubione wiersze z tomiku „Oswajanie cienia”, opatrując je komentarzem. Ich bogata tematyka, inspirowana zwykłą, codzienną egzystencją, jej radościami i smutkami, wzbudziła nie tylko zainteresowanie, lecz także wzruszenie u słuchaczy.

Następnie poetka zdradziła nam arkana trudnej sztuki tworzenia utworu lirycznego, szukania odpowiednich dla wyrażenia słów, a także roli środków poetyckiego wyrazu.

Artystka w wyjątkowo interesujący sposób opowiadała o własnej przygodzie z poezją, z przyjemnością udzielała wskazówek trzem młodszym adeptom. Nasz gość okazał się prawdziwym przyjacielem młodych poetów, który nie tylko ocenił wiersze piszących, ale uczył i radził, jak rozwijać swój talent.    

Tego typu wydarzenia są naprawdę inspirującym przeżyciem, gdzie młodzież w łatwy i niezwykle przyjemny sposób uczy się o języku polskim. Czekamy na więcej J

Opr. Marysia, kl. II b