DSC03688 resize„ … I nowa bije już godzina,
 nowy rok szkolny się zaczyna.
 Już czeka szkoła i koledzy,
 i w książkach zasób nowej wiedzy….”
Jan Brzechwa

Dziś po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie zadzwonił szkolny dzwonek – to znak, że pora wracać do szkoły.
 O 8:00 w kościele Świętej Trójcy w Korfantowie odbyła się msza święta rozpoczynająca nowy rok szkolny. Następnie o 9:00 w holu szkoły miało miejsce spotkanie z Panią Dyrektor i nauczycielami. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Jolanta Grzegorzewicz, która skierowała kilka ciepłych słów do nauczycieli i uczniów.
 W tym roku szkolnym przywitaliśmy kilku nowych nauczycieli: Panią Barbarę Niewieńć-Glombitza – nauczycielkę matematyki, Panią Annę Cieśla – katechetkę i Pana Grzegorza Łaszczewskiego – nauczyciela informatyki.
 Wychowawcami poszczególnych klas są:
VII a mgr Marzena Zawadzka-Maćków
 VII b mgr Ireneusz Misztal
 VII c mgr Stanisława Faron-Mroczko
 VIII a mgr Katarzyna Koteluk
 VIII b mgr Oleksandra Yatsyga
 VIII c mgr Agnieszka Pieczara
 III a mgr Katarzyna Sokół
III b mgr Młgorzata Hetmańska
 III c mgr Barbara Skiba

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2018/2019 życzymy wszystkim Uczniom – a w szczególności tym, którzy rozpoczynają przygodę z nauką w naszej szkole – wiele radości z rozwoju własnych zainteresowań oraz uzdolnień. Niech szkoła będzie dla Was miejscem bezpiecznym, przyjaznym i fascynującym, a zdobyta wiedza i umiejętności umożliwią osiąganie życiowych sukcesów.

Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom Oświaty życzymy, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia. Wam zaś drodzy Rodzice życzymy, by osiągnięcia Waszych dzieci były dla Was nieustającym powodem do dumy.