8 września 2018 roku odbyła się siódma odsłona polskiej akcji społecznej- Narodowe Czytanie.
Zapoczątkowana w 2012 roku inicjatywa miała na celu propagowanie znajomości literatury narodowej.
Po „Panu Tadeuszu”, „Zemście”, „Trylogii” Sienkiewicza i innych wielkich dziełach nadszedł czas na „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.
                Nasza szkoła do tej akcji przystąpiła 12 września 2018 roku.
Klub Przyjaciół Książki działający przy bibliotece przygotował krótką prezentację o akcji, czytanej powieści oraz o autorze Stefanie Żeromskim. Natomiast pan Edmund Borzemski- poeta, historyk wygłosił rys historyczny, w którym przybliżył nam sytuację polityczną istniejącą w Polsce oraz czytanej powieści. Fragmenty ,,Przedwiośnia” czytali kolejno uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Uczniowie:

Kinga Wąs III c, Anna Koszyk III c, Karina Klose III c, Kasia Bogucka VII b, Nikola Wierzbanowska VII b, Magdalena Buczkowska VII b, Alicja Aleksandrowicz VII b, Emilia Krakowska VII a, Maja Apostel VII c

Zaproszeni goście:

p. Teresa Kobylańska, p. Małgorzata Wiśniewska, p. Stanisława Borzemska, p. Edmund Borzemski

Nauczyciele:

p. Agnieszka Pieczara, p. Katarzyna Koteluk, p. Małgorzata Sinicka, p. Ireneusz Misztal

W tym roku Narodowe Czytanie odbyło się w rekordowej liczbie miejsc – było ich ponad 2950.
Nie tylko liczba miejsc robiła wrażenie, ale też kreatywność organizatorów. Czytanie miało dwa główne cele: promocję czytelnictwa, jak również uświetnienie Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Kasia, Anita, Marysia