Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001r. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić uczniom tym starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

28 września 2018r. w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 świętowano Dzień Głośnego Czytania. Klub Przyjaciół Książki przez szkolny radiowęzeł nadał poranną audycję ,,O zaletach głośnego czytania”. Od rana w bibliotece panował wielki ruch. Uczniowie przychodzili by wysłuchać fragmentów książek czytanych przez nauczycieli oraz koleżanek i kolegów. Również w klasach w tym dniu uczniowie głośno czytali literaturę piękną i naukową.

W bibliotece szkolnej i na holu szkoły widniały gazetki, które zachęcały do udziału w akcji i przedstawiały zalety czytania. Spotkanie było okazją do zaprezentowania nowości wydawniczych , które zostały zakupione do biblioteki szkolnej .             

Wielkie ,a przede wszystkim głośne czytanie przyciągnęło do biblioteki szkolnej liczną grupę czytających i słuchaczy, dlatego akcję uważamy za udaną.

Anita, Natalia