Projekt polsko-angielski:

"100 pocztówek na 100-lecie Niepodległości"

Projekt edukacyjny "100 pocztówek na 100-lecie Niepodległości" został stworzony przez nauczycieli z całej Polski. W trakcie jego trwania uczniowie z każdej ze szkół przygotują i wyślą 100 kartek do 100 różnych placówek rozmieszczonych na terenie całej Polski.

 

Cele projektu:

-uczczenie przez uczniów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę,
-promowanie postawy patriotycznej,
-doskonalenie umiejętności pisania pocztówek w języku angielskim.

 

Do udziału w projekcie zostali zaangażowani uczniowie z Klubu Fotograficznego i Europejskiego. Najpierw wspólnie zaprojektowaliśmy kartkę, napisaliśmy życzenia, a następnie przygotowaliśmy listę adresów. Jednym z najmilszych elementów było przyklejanie znaczków pocztowych. Na każdej kartce pojawił się również napis: „I’m proud to be Polish” (ang. Jestem dumny z bycia Polakiem).

Kartki, które nasza szkoła otrzyma podczas projektu, będą wyeksponowane w głównym holu.