W związku z obchodami Stulecia Odzyskania Niepodległości dnia 16 października 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs na temat życia i działalności Józefa Piłsudskiego pt. „Józef Piłsudski – wódz i polityk”. Poszczególne klasy reprezentowane były przez dwóch uczniów, którzy po zapoznaniu się z biografią bohatera przystąpili do testu. Zadania konkursowe rozwiązywane były również parami. Dotyczyły zarówno życia osobistego, jak i politycznego Marszałka. Podczas zmagań uczniowie mieli okazję poznać szczegóły z życia Piłsudskiego oraz podzielić się posiadana wiedzą z kolegami. Dziękujemy wszystkim za udział. Przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce – zajęła klasa III b z wynikiem 29,5 punktów (Julia Pieczara, Krzysztof Rojek)

II miejsce - klasa III c - 28 punktów (Anna Koszyk, Emilia Kyczka)

III miejsce - klasa VII c - 27,5 punktów (Michał Kapleta, Michał Lisson)

IV miejsce - klasa VIII b - 26,5 punktów,

V miejsce - klasa III a - 25 punktów,

VI miejsce - klasa VII b - 19,5 punktów

VII miejsce - klasa VII - 19 punktów,

VIII miejsce - klasa VIII c - 17,5 punktów,

IX miejsce - klasa VIII a - 15 punktów.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom życzymy radości z okazji świętowania niepodległości.

Julia Pieczara, kl. III b