Z okazji Waszego święta pragniemy złożyć wszystkim mamom życzenia wszelkiej pomyślności, radości i poczucia dumy ze swoich pociech.
Niech Dzień Matki trwa dla Was cały rok!

Ona mi pierwsza pokazała księżyc
I pierwszy śnieg na świerkach,
I pierwszy deszcz.
Byłem wtedy mały jak muszelka,
A czarna suknia mojej matki
Szumiała jak Morze Czarne…
autor Konstanty Ildefons Gałczyński

Zaproszenie do udziału w konkursie

Dyrektor wraz z nauczycielami języków obcych ma zaszczyt zaprosić na I Gminny Konkurs Poezji Obcojęzycznej, który odbędzie się 21 kwietnia 2022r., o godz. 9:00, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie.

Regulamin I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej

Karta zgłoszenia na I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej

I TYM RAZEM PIKNIK NAUKOWY ONLINE – OCZYWIŚCIE NIE MOŻE NAS TAM ZABRAKNĄĆ

Podczas weekendu 8-9 maja na żywo będzie można projekty poszczególnych Klubów Młodego Odkrywcy

Sobota ok. 12.00 – KMO Ukraina

Sobota ok. 14.30 – KMO Gruzja

Niedziela ok. 14.40 – wybór filmów KMO z Polski

Transmisja będzie dostępna na FB CNK, YouTube CNK i stronie www.pikniknaukowy.pl

Od poniedziałku do końca maja – będzie można oglądać na stronie www.pikniknaukowy.pl

Życzymy miłego odbioru

W styczniu br. klasa Vb brała udział w I filarze programu profilaktycznego - Zdobądź Everest sfinansowanym przez Urząd Miejski w Korfantowie. Program obejmował pięć warsztatów po 2 godziny dydaktyczne. Zajęcia z uczniami prowadził psycholog z Centrum Edukacyjo – Szkoleniowego Genesis.
Program Zdobądź Everest  został stworzony na gruncie rozwoju kompetencji interpersonalnych i zakłada rozwój inteligencji emocjonalnej, komunikacji, umiejętności pracy w grupie, budowania relacji rówieśniczych, poczucia własnej wartości i samooceny. Głównym celem programu jest wypracowanie oraz umocnienie wśród uczestników pożądanych postaw względem sytuacji ryzykownych. Prowadzący starał się uświadomić naszym uczniom jak ważne w życiu są wartości, dlaczego warto mieć pasje i jak realizować swoje cele. Rozwijał umiejętności społeczne i postawy uczniów, które będą pomocne w podejmowaniu przez nich odpowiednich wyborów w swoim życiu.
    Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, byli aktywni, z zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania, ktore wymagały pracy indywidualnej lub grupowej.

W dniach 05-06.11.2019 w hali sportowej przy SP 2 w Korfantowie
odbyły się półfinały powiatowe w piłce nożnej w ramach rozgrywek
szkolnego zwiazku sportowego. Nasze drużyny z roczników 2005-2006 oraz
2007-2008 uzyskały awans do finałów, które odbędą się  kolejno 12 i
13 listopada, również w Korfantowie. Wyniki naszych drużyn:
Rocznik 2005/2006:
1. Korfantów- Łmabinowice - 11:0
2. Korfantów- Paczków- 5:2
3. Korfantów- Nysa - 7:0

Rocznik 2007/2008:
1. Korfantów- Paczków- 2:1
2. Korfantów- Skoroszyce - 2:4
3. Korfantów- Nysa- 2:1

Pamiętajcie, że jury oceniało kreatywność i wartość energetyczną.

Wszyscy stanęliście na wysokości zadania i trudno było wybrać najlepsze.

I miejsce – klasa III a

II miejsce – klasa VII a, II a, II b, III c

III miejsce – klasa VII c, VII b

Za I miejsce klasy otrzymują 9 punktów, II miejsce – 8 punktów, za III miejsce – 7 punktów.

GRATULUJEMY – KANAPKI BYŁY PYSZNE ;-)

Pod koniec marca przyznaliśmy punkty za KANAPKI, PLAKATY (miło nam bardzo, że 5 klas wzięło udział w konkursie i przybliżyło nam co jedzą poszczególne państwa), DZIEŃ ŚW. PATRYKA