W każdej bibliotece dzieje się coś, co warto opisać, a w naszej dzieje się dużo…  Promujemy i wspieramy rozwój czytelnictwa wśród uczniów, integrujemy społeczność uczniowską, umożliwiamy czytelnikom uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych. Bierzemy udział w ogólnopolskich akcjach, zapraszamy do biblioteki poetów oraz znane osoby. Wszystkie przedsięwzięcia opisane są na stronie naszej szkoły.

             W maju w bibliotece odbyło się spotkanie z prudnicką poetką Danielą-Długosz Pencą, podczas którego narodził się pomysł wydania tomiku poetyckiego uczniów, piszących z naszej szkoły, o czym napisano w ,,Tygodniku Prudnickim”.

 Debiutujący poeci i nauczyciele biblioteki dziękują pani Dyrektor Małgorzacie Sinickiej  za pomoc w wydaniu tomiku oraz w organizowaniu różnych akcji.

Natalia

Kasia