Biblioteka szkolna aktywnie wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym celu przygotowała wystawę ,,Historia Niepodległej”, która pokazuje odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz jej dzieje na przestrzeni ostatnich stu lat z całkiem innej perspektywy, nieznanej z podręczników do nauki historii.

   23 listopada 2018r. w bibliotece szkolnej w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się Quiz o Niepodległej. Konkurs polegał na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na 20 pytań testowych. Swoją wiedzę historyczną sprawdzali w nim uczniowie z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz III klasa Gimnazjum.

           Uczestnicy parami odpowiadali na pytania, które związane były z dziejami Polski na przestrzeni wieku. Nikt z uczestników nie odpowiedział prawidłowo na wszystkie pytania, 85% poprawnych odpowiedzi to najlepszy wynik.

Wyniki Quizu o Niepodległej

I miejsce (85%)

Kacper Szóstka, Tomasz Świtała- kl. VII b

Katarzyna Zienkiewicz, Patrycja Król- kl. III b

Weronika Wilk, Michał Wistuba- kl. III a

II miejsce (80%)

Magdalena Bryja, Natalia Klimek- kl. VII a

III miejsce (75%)

Katarzyna Warchoł, Natalia Woźniczka- kl. II b

Anna Koszyk, Emilia Kyczka- kl. III c

IV miejsce (70%)

Michał Kapleta, Michał Lisson- kl. VII c

Pozostali uczestnicy mieli od 50-60% poprawnych odpowiedzi:

Natalia Szostak, Alicja Raczek, Dawid Szkudlarski, Mateusz Koclęga, Mateusz Ważny, Filip Kobylański.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, sadzimy, ze mogą być z siebie zadowoleni.

To jeszcze nie koniec działań, bo do 30 listopada trwa konkurs na pracę literacką pt. ,,A TOBIE Z CZYM KOJARZY SIĘ POLSKA”. Natomiast na początku grudnia pan Edmund Borzemski spotka się z miłośnikami poezji, aby zaprezentować tomik poetycki             ,,Zderzenie z Niepodległą” wydany przez Konfraternie Poetów z Krakowa.

Kasia i Natalia