10 stycznia 2019 rok uczniowie kl. VII a i c oraz kilkoro z kl. VIII b, c wraz z opiekunami udali się do Opola. Po przyjeździe, poszliśmy na ul. Minorytów do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani pracująca w bibliotece, oprowadziła nas po tej placówce. Następnie, wzięliśmy udział w lekcji bibliotecznej pt.; „Czytaj na smartfonie, tablecie, e-czytniku, czyli wszystko o e-książkach”.
Biblioteka i lekcja biblioteczna zrobiła na nas wielkie wrażenie, jednym słowem zafascynowała nas nowoczesność.
            Potem, udaliśmy się do Teatru im. Jana Kochanowskiego, aby obejrzeć spektakl pt.; „Coś pomiędzy”. Oglądane przedstawienie wyreżyserował Tomasz Cymerman, jest to coś pomiędzy dramatem, musicalem, teatrem i filmem. Treść sztuki to również coś pomiędzy poważną refleksją o pokoleniu trzydziestolatków a parodią „hipstereskiego” stylu życia. Oglądanie tego spektaklu nie było łatwe; no cóż obcowanie ze sztuką wymaga intelektualnego wysiłku.

            Wyjazd był niezwykle udany. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Zachęcamy wszystkich, do takich spotkań z kulturą.