„Międzynarodowy Dzień Liczby Pi”

14.03.2018r. w naszej szkole odbył się apel z okazji „Międzynarodowego Dnia Liczby Pi”. Członkowie grupy projektowej: Elżbieta Joseph, Żaneta Głąbica, Michał Wieczorek, Przemysław Kurek, Martyna Król przedstawili krótką historię odkrywania wartości liczby Pi przez sławnych matematyków. W dalszej części odbył się konkurs wiedzy o liczbie Pi, w którym wzięli udział przedstawiciele klas III. Na wesoło i z humorem rozwiązywali matematyczne łamigłówki o liczbie Pi.

Udekorowana szkoła i apel przyczyniły się zapewne do tego, że uczniowie będą pamiętać, iż π= 3,14.