Już po raz kolejny w naszej szkole zorganizowaliśmy szkolne targi edukacyjne. 13 marca br. na V Targach Edukacyjnych zaprezentowało się, aż trzynaście szkół średnich z pobliskich miejscowości. Gościliśmy przedstawicieli: Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie, Zespołu Szkół Technicznych w Nysie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Carolinum w Nysie, Liceum Plastycznego w Nysie, Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, Zespołu Szkół w Tułowicach, Zespołu Szkół w Niemodlinie, Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Prudniku, Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Prudniku, Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku, a także Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej
w Kędzierzynie- Koźlu.

Wszystkie szkoły wykazały się pomysłowością w sposobach zaprezentowania swojej placówki oraz oferowanych kierunków kształcenia. Szkoły przygotowały barwne stoiska wystawiennicze, materiały informacyjne, ciekawe ekspozycje oraz pokazy. Przedstawiciele szkół wręczali zainteresowanym ulotki, częstowali słodkościami i przekąsami, udzielali szczegółowych odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania. Z relacji uczniów wynika, że targi edukacyjne były dla nich cennym źródłem informacji, bardzo pomocnym w określeniu dalszej drogi kształcenia.

Elżbieta Sternik – pedagog szkolny

Zdjęcia – Anna Stachów