Poezja i muzyka w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

15 czerwca 2019r. w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej na Szwedzkiej Górce w obecności kustosza sanktuarium, poetów, zespołu muzycznego „Loretino”, uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Korfantowie i licznych wiernych, uczczono urodziny św. Jana Pawła II. W tym dni również swoje 60 urodziny obchodził poeta, pan Edmund Borzemski.

               Program poetycko-muzyczny nosił tytuł „Rodzina Bogiem silna”. Scenariusz opracował Marek Krassowski. Wiersze opolskich poetów: Edmunda Borzemskiego, Agnieszki Tomczyszyn- Harasymowicz, Zbigniewa Kresowatego, Mirosława Łopucha, Anny Myszyńskiej, Piotra Myszyńskiego, Waltera Pyki, Jerzego Stasiewicza, Krystiana Szafarczyka, Ewy Maj- Szczygielskiej, Jana Szczurka, Magdaleny Wiącek, Ewy Kacy, Mariana Zembali, Harry’ego Dudy ; czytali następujący uczniowie: Kinga Wąs, Julia Pieczara, Angelika Bielacha, Klaudia Janik, Przemysław Kurek. Recytatorów przygotowywały Stanisława Faron-Mroczko i Agnieszka Pieczara.

W tym roku widownia była liczna, gdyż dzień skupienia miało tam Apostolstwo Dobrej Śmierci Diecezji Opolskiej.

Spektakl był pełen zadumy. Podkreślił, że ważną wartością w życiu każdego z nas jest Rodzina Bogiem silna.