Od kilku lat do stałego kalendarza imprez w naszej szkole weszło prezentowanie przez zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów najwybitniejszych dzieł literatury polskiej.

                11 września 2019r. miała miejsce ósma edycja Narodowego Czytania. Prezydent A. Duda z małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do kancelarii Prezydenta 8 nowel. Wśród wytypowanych pozycji z klasyki polskiej noweli znalazła się ,,Katarynka” B. Prusa, którą w całości czytaliśmy.

                W tym dniu hol szkoły zamienił się w literacką kawiarenkę, w której zasiedli zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie. Pan Edmund Borzemski- mistrz słowa dokonał uroczystego otwarcia, przybliżył nam epokę XIX w. Warszawy, scharakteryzował bohaterów. Mogliśmy usłyszeć dźwięki katarynki i specjalny wiersz napisany na te okazję. Potem nastąpiło głośne czytanie utworu. Czytały następujące osoby: pani Jolanta Flakowska, Dawid Taratuta, Michał Dziedzic, pani Małgorzata Wiśniewska, Agnieszka Raczek , pani Tamara Kobylańska, Kasia Bogucka, pani Agnieszka Pieczara, pani Beata Znojek, Amelia Krzemianowska, Weronika Wożniak, Jagoda Chudek, Karolina Jahołkowska i pan Edmund Borzemski. Narodowe Czytanie 2019, czyli akcja upowszechniająca czytelnictwo wśród Polaków została zorganizowana przez szkolną bibliotekę i przyniosła oczekiwane efekty. Treść ,,Katarynki’’ zmusiła nas do głębszych refleksji. Z niecierpliwością oczekujemy na Narodowe Czytanie w następnym roku.