W piątek 27 września 2019r. klasy Vc i VIIc wzięły udział w regionalnej lekcji w Heimatmuseum w Przechodzie. Pani Elżbieta Buczkowska z wielką pasją opowiadała o śląskich tradycjach, zwyczajach i codziennym, dawnym życiu miejscowej ludności. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądało wnętrze domu dawniej i jakich sprzętów używano. Wykonaliśmy także proste prace: praliśmy ręcznie, prasowaliśmy żelazkiem z duszą, mogliśmy maglować oraz pisaliśmy gęsim piórem. Posmakowaliśmy także śląskich potraw. Mile spędziliśmy czas na podwórku. 

  LEKCJA MUZEALNA

W piątek 27 września 2019r. klasy Vc i VIIc wzięły udział w regionalnej lekcji w Heimatmuseum w Przechodzie. Pani Elżbieta Buczkowska z wielką pasją opowiadała o śląskich tradycjach, zwyczajach i codziennym, dawnym życiu miejscowej ludności. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądało wnętrze domu dawniej i jakich sprzętów używano. Wykonaliśmy także proste prace: praliśmy ręcznie, prasowaliśmy żelazkiem z duszą, mogliśmy maglować oraz pisaliśmy gęsim piórem. Posmakowaliśmy także śląskich potraw. Mile spędziliśmy czas na podwórku.