Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy w naszej szkole 01.10.2019 r. Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć tego dnia, było zachęcenie naszych uczniów do czytania książek i czasopism. Rano, przez szkolny radiowęzeł, została nadana audycja o zaletach głośnego czytania. Na wszystkich przerwach w bibliotece nauczyciele i starsi uczniowie głośno czytali wybrane przez czytelników książki. Tego dnia również na lekcjach nauczyciele i uczniowie głośno czytali przez 10 minut. W holu szkoły i bibliotece widniały gazetki tematycznie nawiązujące do zalet czytania. Można było dowiedzieć się z nich, że czytanie rozwija rozum, odmładza, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach losu. Nie ma co się dziwić, że łączy pokolenia.                                        

Cieszymy się, że to cykliczne działanie na rzecz promocji czytelnictwa wśród uczniów stało się już tradycją w naszej szkole. Cel został zrealizowany. Wszystkim czytającym i słuchającym biblioteka dziękuje!

Maja Apostel, kl. 8 c