Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy

Dzień Ekologii i Edukacji Leśnej w naszej szkole

W ramach dorocznych akcji sprzątania świata, jako społeczność szkolna, staramy się podejmować konkretne, przekładające się na korzyść dla środowiska działania.

Tak też było w tym roku. Drugiego października br., siódmo- i ósmoklasiści, w sile 80 uczniów, wraz ze swoimi wychowawcami ruszyli do Arboretum w Lipnie koło Niemodlina. Tam, zajęcia na świeżym powietrzu oraz poczęstunek przygotowali pracownicy Nadleśnictwa Tułowice pod kierunkiem pani Sylwii Morawskiej – Piechowiak - specjalisty ds. edukacji leśnej, ochrony przyrody, gospodarki rolnej, lasów niepaństwowych i współpracy z Technikum Leśnym.

Młodzież podzielona na trzy grupy, na przemian poddawana była edukacji leśnej, poznając las, jako ekosystem oraz ucząc się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów, wykonała solidny kawał ekologicznej roboty sprzątając otoczenie Arboretum w Lipnie oraz korzystała z przygotowanego przez leśników ogniska i poczęstunku.

Nasz zapał do działań proekologicznych zarejestrował dziennikarz radia Doxa, pan Marcin Polus. Relacją podzielimy się wkrótce.

 Jolanta Flakowska