11 października 2019 r w naszej szkole odbyła się impreza czytelnicza Noc Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Program spotkania obejmował między innymi: konkursy, zabawy tematyczne .
Wspólnie tworzyliśmy teksty literackie, projektowaliśmy okładki, układaliśmy domino z książkę, puzzle z zakładek. Bawiliśmy się w teatrzyk cieni oraz charakteryzowaliśmy się na bohaterów literackich. Najwięcej emocji wywołała zabawa „poszukiwania skarbów po szkole”, schowanym skarbami były oczywiście najbardziej poczytne książki.

                Następnie był czas na pyszne jedzenie, która przygotowała nam Pani Ania – nasza szkolna kucharka.

                Po kolacji przyszedł czas na projekcję filmu „Ptyś i Bill”.
Uczestnicy mieli okazję wykazywać się kreatywnością w przydzielonych zadaniach, a za swoje zaangażowanie otrzymywali nagrody.
Noc Bibliotek spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Atmosfera była gorąca, sprzyjała nam również aura, z okien mogliśmy podziwiać ognisty zachód słońca. Każdy uczestnik mógł się wykazać swoją wiedzą na temat książek, bohaterów literackich, a także bliżej zaznajomić się z zasobami biblioteki.
Tego typu spotkania integrują społeczność uczniowską, pozwalają poznać bibliotekę z zupełnie innej strony, zachęcają także do częstszych wizyt
w bibliotece.

                W akcji Noc Bibliotek 2019 wzięło udział 1761 bibliotek, wśród nich była również nasza biblioteka.

Uczestniczka Nocy Bibliotek