18 października 2019 roku uczniowie z klas Va, Vb, Vc, VIa, VIb i VII c wyruszyli na wycieczkę do Gliwic pod opieką pań B. Niewieńć-Glombitzy, K. Sokół, A. Szejdewik, K. Koteluk i M. Radom Pierwszym punktem programu była wizyta w teatrze. Oglądaliśmy sztukę pt. „Niezwykłe przygody pilota Pirxa”. Odbyliśmy teatralną wyprawę w Kosmos. Zostaliśmy zaproszeni na pokład rakiety, aby towarzyszyć Pirxowi w locie egzaminacyjnym. Od tego lotu zależało, czy Pirx zdobędzie uprawnienia pilota-kosmonauty. W przestrzeni kosmicznej czekały go zaskakujące przygody i nieprzewidziane sytuacje. Do zdania egzaminu niezbędna była pomoc widzów. Następnie udaliśmy się do Restauracji PKP, gdzie mogliśmy się posilić pysznym jedzeniem oraz nacieszyć oko modelami pociągów. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie Kolejkowa. Kolejkowo w Gliwicach to aż 235 budynków, 195 samochodów, 3200 figurek zwierząt i ludzi, 460 metrów torów i 12 pociągów ciągnących 58 wagonów! A do tego pełno akwenów, tuneli i mostów! Całość naprawdę zrobiło na nas ogromne wrażenie. Zadowoleni wróciliśmy do Korfantowa.