Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu  obchodzony  jest tradycyjnie w trzeci czwartek  listopada.  Idea tego Dnia narodziła  się w Stanach  Zjednoczonych. W Polsce obchodzony jest  od 1991 roku. Tysiące palaczy starają się w tym Dniu wytrwać bez palenia, a część z nich przestaje w ogóle palić.

Szkolne Koło PCK w ramach promowania zdrowego stylu życia zaproponowało uczniom naszej szkoły gazetkę informującą o szkodliwości palenia papierosów oraz apel nawołujący do niepalenia bądź zerwania nałogiem.

Apel poprowadzony przez członków Sz. K. PCK w dniu 27.11.2019 r. składał się z inscenizacji „Nigdy nie pal” oraz wystąpienia gościa specjalnego – pani Marii Osieckiej ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nysie.

Podczas apelu trzydziestu nowych adeptów Koła otrzymało z rąk pani dyrektor Małgorzaty Sinickiej legitymacje członkowskie.

Opiekun Szkolnego Koła PCK

Jolanta Flakowska

Zdjęcia: Katarzyna Bogucka