11 marca 2020 r. odbyły się w naszej szkole VI Targi Edukacyjne, których celem było zapoznanie uczniów klas ósmych z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Na targach zaprezentowało się jedenaście szkół. Były to szkoły z Nysy, Prudnika i Tułowic. Gościliśmy przedstawicieli: Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie, Zespołu Szkół Technicznych w Nysie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Carolinum w Nysie, Zespołu Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie, Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku, Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku oraz Zespołu Szkół w Tułowicach.

Wszystkie szkoły wykazały się pomysłowością w sposobach zaprezentowania swojej placówki i oferowanych kierunków kształcenia. Szkoły przygotowały barwne stoiska wystawiennicze, ciekawe ekspozycje oraz materiały informacyjne. Przedstawiciele szkół wręczali zainteresowanym ulotki i gadżety promujące ich placówkę, udzielali uczniom odpowiedzi na nurtujące ich pytania, które dotyczyły funkcjonowania szkoły, kierunków kształcenia, nauczanych przedmiotów w zakresie rozszerzonym, rekrutacji, praktyk, itd. Z relacji uczniów wynika, że targi edukacyjne były dla nich źródłem cennych informacji, które będą pomocne w podjęciu decyzji związanych z wyborem dalszej drogi kształcenia.

Elżbieta Sternik – pedagog szkolny