9 września 2023 roku po raz dwunasty odbyło się Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej edycji była jedna z najbardziej znanych powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Korfantowie do tej ogólnopolskiej akcji przystąpiła 13 września 2023r., już po raz dwunasty. Zaproszeni goście: Sekretarz Urzędu, Pani z Biblioteki Miejskiej, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Poeci i uczniowie zebrali się w holu szkoły.

O epoce, Elizie Orzeszkowej i jej dziele opowiedział nam poeta Edmund Borzemski. Następnie rozpoczęło się czytanie fragmentu powieści. „Legendę o Janie i Cecylii” czytali: pani dyrektor szkoły Małgorzata Sinicka, sekretarz Urzędu Jarosław Szewczyk , pani psycholog Paulina Jarosik, pani Beata Znojek, poeci: Jan Szczurek, ks. Manfred Słaboń, pan Edmund Borzemski. Czytały również nasze koleżanki: Nikola Kubiak i Karolina Przybyła. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali fragmentów powieści.

Narodowe Czytanie z pewnością jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się z wartościowymi dziełami literatury polskiej, dlatego będziemy tę tradycje podtrzymywać w kolejnych latach.

Agnieszka Preusner oraz Zofia Niewiadowska