Już wkrótce uczniowie klas trzecich gimnazjum staną przed trudną decyzją dotyczącą wyboru zawodu i szkoły ponadgimnazjalnej. Aby ułatwić gimnazjalistom poznanie oferty edukacyjnej szkół, w piątek 16 marca 2018 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Targi Edukacyjne. Były to już IV Targi Edukacyjne.

W targach wzięli udział przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z Nysy, Prudnika i Tułowic. Gościliśmy przedstawicieli: Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie, Zespołu Szkół Technicznych w Nysie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Carolinum w Nysie, Liceum Plastycznego w Nysie, Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, Zespołu Szkół w Tułowicach, Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Prudniku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku.

Wszyscy przedstawiciele szkół przygotowali barwne stoiska, które przykuwały uwagę naszych uczniów oraz towarzyszących im nauczycieli. Zadbali o materiały informacyjne i ciekawe ekspozycje promujące szkołę oraz oferowane kierunki kształcenia. Wręczali zainteresowanym ulotki, częstowali słodkościami i przekąsami. Jednym słowem, starali się bardzo, aby zainteresować trzecioklasistów swoją ofertą edukacyjną.

Elżbieta Sternik – pedagog szkolny

Zdjęcia – Vanessa Korgiel