25 i 28 maja 2018 r. klasy siódme szkoły podstawowej i drugie gimnazjum uczestniczyływ warsztatach motywacyjnych pod nazwą „Motywacja – mam siłę do działania”. Warsztaty prowadziła Pani Izabella Małkiewicz, psycholog i coach z Powiatowego Centrum Profilaktyki. Zajęcia pobudziły uczniów do refleksji nad sobą i próby odpowiedzi na pytania: Kim jestem?, Czym dla mnie jest uczenie się?, Co to znaczy być szczęśliwym?, Co chcę w życiu osiągnąć?. Próby odpowiedzi na te pytania wskazały młodzieży kierunki ich rozwoju, a także uświadomiły potrzebę podejmowania właściwych i konkretnych działań, aby osiągnąć zamierzone cele i spełnić swoje marzenia Cennym wnioskiem młodzieży była konkluzja, iż warto się uczyć i kształcić, ponieważ to właśnie nauka i wykształcenie jest najlepszym środkiem służącym realizacji stawianych sobie celów i spełnienia marzeń, różnych marzeń, i tych o dobrej pracy, fajnym zawodzie, jak i tych o własnym domu, podróżach, czy luksusowym samochodzie.

Warsztaty utwierdziły uczniów w tym, że cele i marzenia w życiu trzeba mieć, bo to z nich człowiek czerpie motywację oraz siły do działania. Każdy z nich jednak powinien dołożyć wszelkich starań, aby dotrzeć na wyznaczony przez siebie szczyt. Musi tylko wierzyć, że mu się uda, pracować nad tym wytrwale i nigdy się nie poddawać

Elżbieta Sternik – pedagog szkolny