27 września 2018 r. uczniów klas siódmych uczestniczyli w spotkaniu z asp. Łukaszem Olszewskim
z Komisariatu Policji w Korfantowie. Celem spotkania było zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Prowadzący, w oparciu o Ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich, wyjaśnił młodzieży pojęcie nieletni, czyn karalny i demoralizacja oraz przedstawił i omówił zachowania świadczące o demoralizacji, prawnym wykroczeniu, czy też przestępstwie. Prowadzący poruszył m.in. kwestię uzyskania przez nauczyciela statusu funkcjonariusza publicznego i wynikającą z tego ochronę ukształtowaną na zasadach określonych w Kodeksie Karnym. Dopuszczenie się wobec nauczyciela czynów takich jak naruszenie nietykalności osobistej, czynna napaść, znieważenie, czy też groźba skutkuje zastosowaniem wobec sprawcy srogich kar. Policjant zwrócił również uwagę na problem bezmyślnego i niebezpiecznego zachowywania się oraz popełniania czynów zabronionych prawem przez osoby będących pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. Uczniowie zostali zapoznani z katalogiem środków wychowawczych i poprawczych, jakie może zastosować sąd rodzinny wobec nieletniego.

Elżbieta Sternik- pedagog szkolny