6 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów wszystkich klas z funkcjonariuszem policji- sierż. sztab. Grzegorzem Gorskim z Komisariatu Policji w Korfantowie. Policjant rozmawiał z młodzieżą o zgubnych konsekwencjach zażywania narkotyków- problemach zdrowotnych, społecznych i prawnych. Mówił jakie spustoszenie w organizmie człowieka wywołują niedozwolone środki, w szczególności tzw. dopalacze. Prowadzący podkreślał, że dopalacze są bardzo niebezpieczne, ponieważ są mieszanką różnych związków chemicznych, które potrafią trwale uszkodzić organizm, a nawet zabić. Policjant apelował do młodzieży, aby stanowczo odmawiali, gdy ktoś zaproponuje im zażycie dopalaczy. Powinni pamiętać, że dopalacze to trucizna, która zażyta nawet w najmniejszej ilości może mieć tragiczne skutki. Nikt nie wie, jak jego organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji. Prowadzący zwrócił również uwagę
na problem, jaki mają lekarze z udzieleniem pomocy osobom po zażyciu dopalaczy, gdyż nie mają wiedzy, jaki był skład chemiczny tych dopalaczy.

Tematem spotkania było również bezpieczeństwo podczas wakacji w domu, nad wodą i w sieci.  Policjant przestrzegał uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw

w niebezpiecznych miejscach. Przypomniał  uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa w różnych miejscach oraz omówił konsekwencje niewłaściwych i niebezpiecznych zachowań. Wielokrotnie apelował o zachowanie zdrowego rozsądku
i rozwagi podczas letniego wypoczynku.