Wielu uczniów naszej szkoły odnosi niesamowite sukcesy sportowe. Dlatego chcielibyśmy wszystkim pokazać w jakich dziedzinach sportowych nasi uczniowie są najlepsi.

Klub Fotograficzny życzy wszystkim sportowcom jeszcze wielu, wielu sukcesów ;-)

Montaż: Izabela Maćków

W tym miesiącu Klub Fotograficzny przygotował świąteczne wydanie naszych wiadomości.

Za montaż dziękujemy naszej wspaniałej Izie Maćków

Zapraszamy do obejrzenia i życzymy Wesołych Świąt.

W oczekiwaniu na święta Klub Europejski przygotował dla wszystkich klas kreatywne zadanie. Uczniowie musieli ozdobić worek świętego Mikołaja, a następnie powiesić go na drzwiach swojej klasy. Śmiechu i dobrych humorów nie brakowało.

7 listopada Klub Europejski odwiedził wszystkie klasy z prezentacją: Jak Polska stała się członkiem Unii Europejskiej? Zdecydowaliśmy się przeprowadzić taką krótką prelekcję ze względu na obchody 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zostały również wykonane zdjęcia dekoracji patriotycznych, a już niebawem będą ogłoszone wyniki konkursu.

1 października 2018 Klub Europejski zorganizował kawiarenkę z okazji Dnia Chłopaka. Słodkości nie brakowało i wszyscy zajadali się smakołykami.

Również uczciliśmy zwycięstwo naszych siatkarzy, w holu szkoły puściliśmy filmik z wręczenia pucharu i medali dla Polaków – jesteśmy z nich dumni!

Wisienką na torcie okazały się zdjęcia naszych chłopaków jak zawsze uśmiechniętych i zadowolonych z życia – Panowie jeszcze raz wszystkiego najlepszego ;-)

Po raz kolejny w naszej szkole chcieliśmy przypomnieć naszym uczniom o nauce języków obcych.
W szkole rozwiesiliśmy plakaty i pozdrowienia w różnych językach – każdy miał okazję nauczyć się jakiegoś nowego słówka i to nie koniecznie po angielsku lub niemiecku.

26 września uczniowie wszystkich klas zmierzyli się z testem z języka angielskiego i niemieckiego.

Dnia 19.06.2018 roku miała miejsce wycieczka Klubu Europejskiego i Fotograficznego. Wszyscy klubowicze wraz z paniami opiekunkami ( Panią Radom i Kubon) wyruszyli do Pokrzywne, aby tam wejść na malowniczą Kopę Biskupią, samodzielnie usmażyć kiełbaskę oraz zwiedzić atrakcje miasteczka Rosenau. Tam właśnie mogliśmy zaznać odpoczynku po wspinaniu się na słynny szczyt Gór Opawskich. W miasteczku mogliśmy m.in popływać w basenie, skorzystać z Parku Linowego, popływać kajakiem oraz zjeść pyszny obiad. Jak widać warto należeć do naszego klubu. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie przez cały rok pracując w klubach A ta wycieczka była wspaniałym końcem współpracy.

Ania S.

31.05.2018. Klub Europejski ogłosił wyniki konkursu klasowego, który organizowany był w naszej szkole od września do maja.
Uczniowie w każdym miesiącu zmagali się z różnymi konkurencjami i otrzymywali punkty.


 A oto wyniki:
 I miejsce: IIc
 II miejsce: IIa
 III miejsce: IIb


 Gratulujemy serdecznie i dziękujemy Wszystkim za wspólną zabawę.

Od 7 do 11 maja w naszej szkole trwał tydzień europejski. Na ten czas nasza szkoła została przyozdobiona plakatami i tabliczkami z napisem dzień dobry w różnych językach.

W poniedziałek miały miejsce podchody. Drużyny z każdej klasy zmagały się z zadaniami dotyczącymi Unii Europejskiej.

We wtorek odbyły się quiz geograficzny. Uczniowie w parach zmagali się z mapą Europy.

Środa minęła w atmosferze tańca i słodkości. Przez radiowęzeł uczniowie odczytali informacje na temat Dnia Europy.

W czwartek uczniowie wykonywali flagę Unii Europejskiej.

W piątek nasi uczniowie przestawili czym jest dla nich Unia.

Przez cały tydzień wszyscy dobrze się bawili i mamy nadzieję, że będą miło wspominać czas z Unią Europejską.

4 kwietnia mieliśmy ogromną przyjemność gościć na spotkaniu Klubu Europejskiego panią Krystynę Yatsygę, która pracuje w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Pani opowiedziała członkom klubu o kompetencjach i składzie Unii Europejskiej, przedstawiła najważniejsze osoby w Parlamencie Europejskim. Ponadto opowiedziała o swojej pracy, a współpracuje z panią poseł Danutą Jazłowiecką. Nasi uczniowie mieli także okazję zadać wiele nurtujących pytań.

Bardzo dziękujemy Pani Krysi, że znalazła czas i odwiedziła nasz klub.

19 marca w naszej szkole odbył się kolejny konkurs recytatorski poezji obcojęzycznej. W tym roku do konkursu przystąpiło 15 uczestników. Wcale nie jest łatwo recytować poezję i to w dodatku w języku obcym. Dlatego bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy i jesteśmy z Was bardzo dumne.