Nie jest łatwo recytować poezję i to w dodatku w obcym języku. Jednak nasi uczniowie potrafią to robić i to doskonale. W tym roku wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w naszym konkursie bo aż 18 z języka angielskiego i 5 z języka niemieckiego zatem miałyśmy nie łatwe zadanie by wyłonić zwycięzców.

Wyniki konkursu z języka niemieckiego:

I miejsce: Anna Staszków

II miejsce: Przemysław Kurek

III miejsce: Anna Koszyk i Maja Apostel

Wyniki konkursu z języka angielskiego:

I miejsce: Maria Dobrowolska

II miejsce: Kacper Szóstka

III miejsce: Izabela Macków i Karina Klose

Wyróżnienie: Magdalena Bogon i Patrycja Król

Bardzo serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM uczestnikom ;-)

Nauczycielki języków obcych

Dzień Świętego Patryka, który obchodzimy 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Organizowane są parady, imprezy, koncerty, a na cześć patrona Zielonej Wyspy wznoszone są toasty.

W naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Świętego Patryka 18 marca, poprosiliśmy wszystkich, aby tego dnia założyli coś zielonego.

Od rana mogliśmy usłyszeć irlandzką muzykę, a na 20 min. przerwie uczniowie rozwiązywali test o św. Patryku oraz kolorowali symbole tego święta. Jednym z zadań było przyozdobienie zielonego balonika.

Mamy nadzieję, że miło spędziliście ten dzień.

Życzymy wszystkim dużo szczęścia i dziękujemy, że ubraliście się na zielono ;-)

Klub Europejski

27 lutego w naszej szkole mogliśmy zobaczyć naszych uczniów i nauczycieli w różnych przebraniach. W ten sposób chcieliśmy uczcić koniec karnawału.

Ranking najbardziej przebranych klas:

Wielu uczniów naszej szkoły odnosi niesamowite sukcesy sportowe. Dlatego chcielibyśmy wszystkim pokazać w jakich dziedzinach sportowych nasi uczniowie są najlepsi.

Klub Fotograficzny życzy wszystkim sportowcom jeszcze wielu, wielu sukcesów ;-)

Montaż: Izabela Maćków

W tym miesiącu Klub Fotograficzny przygotował świąteczne wydanie naszych wiadomości.

Za montaż dziękujemy naszej wspaniałej Izie Maćków

Zapraszamy do obejrzenia i życzymy Wesołych Świąt.

W oczekiwaniu na święta Klub Europejski przygotował dla wszystkich klas kreatywne zadanie. Uczniowie musieli ozdobić worek świętego Mikołaja, a następnie powiesić go na drzwiach swojej klasy. Śmiechu i dobrych humorów nie brakowało.

7 listopada Klub Europejski odwiedził wszystkie klasy z prezentacją: Jak Polska stała się członkiem Unii Europejskiej? Zdecydowaliśmy się przeprowadzić taką krótką prelekcję ze względu na obchody 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zostały również wykonane zdjęcia dekoracji patriotycznych, a już niebawem będą ogłoszone wyniki konkursu.

1 października 2018 Klub Europejski zorganizował kawiarenkę z okazji Dnia Chłopaka. Słodkości nie brakowało i wszyscy zajadali się smakołykami.

Również uczciliśmy zwycięstwo naszych siatkarzy, w holu szkoły puściliśmy filmik z wręczenia pucharu i medali dla Polaków – jesteśmy z nich dumni!

Wisienką na torcie okazały się zdjęcia naszych chłopaków jak zawsze uśmiechniętych i zadowolonych z życia – Panowie jeszcze raz wszystkiego najlepszego ;-)

Po raz kolejny w naszej szkole chcieliśmy przypomnieć naszym uczniom o nauce języków obcych.
W szkole rozwiesiliśmy plakaty i pozdrowienia w różnych językach – każdy miał okazję nauczyć się jakiegoś nowego słówka i to nie koniecznie po angielsku lub niemiecku.

26 września uczniowie wszystkich klas zmierzyli się z testem z języka angielskiego i niemieckiego.

Dnia 19.06.2018 roku miała miejsce wycieczka Klubu Europejskiego i Fotograficznego. Wszyscy klubowicze wraz z paniami opiekunkami ( Panią Radom i Kubon) wyruszyli do Pokrzywne, aby tam wejść na malowniczą Kopę Biskupią, samodzielnie usmażyć kiełbaskę oraz zwiedzić atrakcje miasteczka Rosenau. Tam właśnie mogliśmy zaznać odpoczynku po wspinaniu się na słynny szczyt Gór Opawskich. W miasteczku mogliśmy m.in popływać w basenie, skorzystać z Parku Linowego, popływać kajakiem oraz zjeść pyszny obiad. Jak widać warto należeć do naszego klubu. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie przez cały rok pracując w klubach A ta wycieczka była wspaniałym końcem współpracy.

Ania S.

31.05.2018. Klub Europejski ogłosił wyniki konkursu klasowego, który organizowany był w naszej szkole od września do maja.
Uczniowie w każdym miesiącu zmagali się z różnymi konkurencjami i otrzymywali punkty.

A oto wyniki:
 I miejsce: IIc
 II miejsce: IIa
 III miejsce: IIb

Gratulujemy serdecznie i dziękujemy Wszystkim za wspólną zabawę.