10 czerwca br. odbył się krótki apel podsumowujący pracę klubu europejskiego. Przygotowany filmik zawierał comiesięczne działania. Najważniejszym punktem dzisiejszego spotkania było ogłoszenie zwycięzcy w konkursie na „Najlepszą klasę”.

I miejsce: klasa III c

II miejsce: klasa III a

III miejsce: klasa VII a

Gratulujemy i dziękujemy za miłą zabawę.

Nie jest łatwo recytować poezję i to w dodatku w obcym języku. Jednak nasi uczniowie potrafią to robić i to doskonale. W tym roku wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w naszym konkursie bo aż 18 z języka angielskiego i 5 z języka niemieckiego zatem miałyśmy nie łatwe zadanie by wyłonić zwycięzców.

Wyniki konkursu z języka niemieckiego:

I miejsce: Anna Staszków

II miejsce: Przemysław Kurek

III miejsce: Anna Koszyk i Maja Apostel

Wyniki konkursu z języka angielskiego:

I miejsce: Maria Dobrowolska

II miejsce: Kacper Szóstka

III miejsce: Izabela Macków i Karina Klose

Wyróżnienie: Magdalena Bogon i Patrycja Król

Bardzo serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM uczestnikom ;-)

Nauczycielki języków obcych

Dzień Świętego Patryka, który obchodzimy 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Organizowane są parady, imprezy, koncerty, a na cześć patrona Zielonej Wyspy wznoszone są toasty.

W naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Świętego Patryka 18 marca, poprosiliśmy wszystkich, aby tego dnia założyli coś zielonego.

Od rana mogliśmy usłyszeć irlandzką muzykę, a na 20 min. przerwie uczniowie rozwiązywali test o św. Patryku oraz kolorowali symbole tego święta. Jednym z zadań było przyozdobienie zielonego balonika.

Mamy nadzieję, że miło spędziliście ten dzień.

Życzymy wszystkim dużo szczęścia i dziękujemy, że ubraliście się na zielono ;-)

Klub Europejski

27 lutego w naszej szkole mogliśmy zobaczyć naszych uczniów i nauczycieli w różnych przebraniach. W ten sposób chcieliśmy uczcić koniec karnawału.

Ranking najbardziej przebranych klas:

Wielu uczniów naszej szkoły odnosi niesamowite sukcesy sportowe. Dlatego chcielibyśmy wszystkim pokazać w jakich dziedzinach sportowych nasi uczniowie są najlepsi.

Klub Fotograficzny życzy wszystkim sportowcom jeszcze wielu, wielu sukcesów ;-)

Montaż: Izabela Maćków

W tym miesiącu Klub Fotograficzny przygotował świąteczne wydanie naszych wiadomości.

Za montaż dziękujemy naszej wspaniałej Izie Maćków

Zapraszamy do obejrzenia i życzymy Wesołych Świąt.

W oczekiwaniu na święta Klub Europejski przygotował dla wszystkich klas kreatywne zadanie. Uczniowie musieli ozdobić worek świętego Mikołaja, a następnie powiesić go na drzwiach swojej klasy. Śmiechu i dobrych humorów nie brakowało.

7 listopada Klub Europejski odwiedził wszystkie klasy z prezentacją: Jak Polska stała się członkiem Unii Europejskiej? Zdecydowaliśmy się przeprowadzić taką krótką prelekcję ze względu na obchody 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zostały również wykonane zdjęcia dekoracji patriotycznych, a już niebawem będą ogłoszone wyniki konkursu.

1 października 2018 Klub Europejski zorganizował kawiarenkę z okazji Dnia Chłopaka. Słodkości nie brakowało i wszyscy zajadali się smakołykami.

Również uczciliśmy zwycięstwo naszych siatkarzy, w holu szkoły puściliśmy filmik z wręczenia pucharu i medali dla Polaków – jesteśmy z nich dumni!

Wisienką na torcie okazały się zdjęcia naszych chłopaków jak zawsze uśmiechniętych i zadowolonych z życia – Panowie jeszcze raz wszystkiego najlepszego ;-)

Po raz kolejny w naszej szkole chcieliśmy przypomnieć naszym uczniom o nauce języków obcych.
W szkole rozwiesiliśmy plakaty i pozdrowienia w różnych językach – każdy miał okazję nauczyć się jakiegoś nowego słówka i to nie koniecznie po angielsku lub niemiecku.

26 września uczniowie wszystkich klas zmierzyli się z testem z języka angielskiego i niemieckiego.