Szkolne Koło PCK rozpoczęło (tak, właśnie rozpoczęło) cykl spotkań z przedszkolakami o higienie jamy ustnej. Poprzez zabawę oraz ćwiczenia, zachęcamy dzieci do dbania o higienę jamy ustnej i pielęgnowania dobrych nawyków Korzystamy z pomocy, które powstały na potrzeby programu „Chroń dziecięce uśmiechy” - kolorowych, ciekawych dla dzieci materiałów edukacyjnych: zeszytu „Ja i moje zęby” oraz broszurki ze scenariuszami zajęć. Reszta pomocy jest wynikiem kreatywności wolontariuszy Koła.
    Tym razem scenariusz zajęć dotyczył budowy i rodzajów ząbków oraz podstawowych zasad poprawnego dbania o nie i całą jamę ustną. Ciekawe opowiadanie, pogadanka, kolorowanki i zabawy pomagają  maluchom zapamiętać i utrwalić najważniejsze zdrowotne wskazania. Zresztą na zdjęciach widać, jakie zainteresowanie budziły zajęcia prowadzone przez Maję Apostel i Emilię Krakowską.
Maja i Emilia poprowadziły 17.06.2019 r. zajęcia w grupie Sówek z przedszkola z ZSP w KorfantowieKolejne spotkania już we wrześniu przyszłego roku szkolnego

Opiekun Sz.K. PCK
Jolanta Flakowska

Grupa czytelnicza Szkolnego Koła PCK działającego przy SP nr 2 w Korfantowie zaprosiła na inscenizację uczniów klas I-III z SZP w Korfantowie. Wolontariusze wystąpili przed małymi gośćmi z przedstawieniem „Królewna Śnieżka ”. Do uważnego odbioru zaprosiła uczniów pani dyrektor Małgorzata Sinicka.

Dzieci słuchały bardzo uważnie, odpowiadały na pytania dotyczące bajki. Na koniec dzieci otrzymały od swoich starszych kolegów kolorowanki dotyczące zaprezentowanej bajki.

Jolanta Flakowska

Tuż przed egzaminami ósmoklasisty Szkolne Koło PCK miało pełne ręce roboty. Finalizowaliśmy dwie, trwające od miesiąca akcje- Wielkanocny koszyk oraz Wielkanocny zajączek dla seniora.

W ramach pierwszej z nich zebrane zostały produkty spożywcze, z których przygotowaliśmy 10 paczek. Dary zebrane dzięki uprzejmości właścicieli sklepów Colo oraz Iwako, trafiły do rąk potrzebujących poprzez OPS w Korfantowie.

Wolontariusze wykonali także 54 zajączki z wielkanocnymi motywami, serdecznymi życzeniami i czekoladowymi jajeczkami. Jak każdego roku udali się z nimi do Domu Pomocy Społecznej Maria w Korfantowie. Pensjonariusze bardzo się ucieszyli i wzruszyli, a i dla wolontariuszy były to miłe i wzruszające chwile.

Cieszymy się, że mogliśmy umilić Święta darami, które będą sprawiały radość starszym i niejednokrotnie samotnym osobom.

Szkolne Koło PCK

XXVII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – etap okręgowy

W piątek, 15 marca 2019 r. w Opolu - Grudzicach odbył się wojewódzki (okręgowy)etap XXVII. Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Wystartowali w nim zwycięzcy etapów rejonowych z Opolszczyzny prezentując swoje działanie prozdrowotne oraz rozwiązując test dotyczący zdrowego życia, chorób i zagrożeń cywilizacyjnych oraz pierwszej pomocy.

Nasza reprezentantka – Ania Koszyk zajęła trzecie miejsce w województwie. Ania otrzymała także wyróżnienie za pracę dokumentującą akcję prozdrowotną.

Serdecznie gratulujemy !!!

Opiekun Sz. K. PCK

Jolanta Flakowska

Szkolne Koło PCK przyłączyło się do Kampanii Walki z Głodem poprzez sprzedaż dedykowanych kalendarzyków. Dzięki hojności młodzieży i dorosłych z gminy Korfantów zebraliśmy 426 złotych. Kwota ta wpłacona została do Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK i przeznaczona zostanie na zakup paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących.

Innymi formami wsparcia głodujących w naszym kraju prowadzonymi w ramach PCK są akcje: "Chleb", "Koperta", "Tydzień w godzinę", "Radni w walce z głodem".

Jolanta Flakowska

Szkolne Koło PCK zbierało przez ponad dwa miesiące karmę, zabawki, koce i ręczniki dla zwierząt ze schroniska w Konradowej pod Nysą. W piątek, 21.12.2018r. tuż przed świąteczną przerwą, z darami odwiedziła schronisko czteroosobowa delegacja: Ala Barycka, Julia Pieczara, Agnieszka Kwiecień i Klaudia Janik.

Na miejscu bardzo serdecznie przyjął nas pan Andrzej Jakubiszak, kierujący od lat placówką. Udzielił nam wielu ciekawych informacji i oprowadził po schronisku.

Otrzymaliśmy, jako szkolne koło, ale też i SP2 w Korfantowie, serdeczne podziękowania za przywiezioną karmę, bo jak wiadomo potrzeby placówki w tym względzie są ogromne.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej jest schroniskiem międzygminnym utworzonym przez 6 gmin: Nysa, Otmuchów, Paczków Skoroszyce, Głuchołazy i Prudnik

Na terenie schroniska znajdują się 4 boksy dla psów, które podzielone są na 13 wybiegów. Schronisko przystosowane jest do utrzymywania ok. 60 zwierząt.