Mimo niezbyt wiosennej pogody w IV Opolskim Śniadaniu Wielkanocnym wzięły udział setki opolan, a naszą szkołę na tej imprezie godnie reprezentował zarząd Szkolnego Koła PCK.

Na opolskim rynku 28 marca br, wolontariusze częstowali pysznościami i obdarowywali wielkanocnymi, własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

Zanim doszło do degustacji potraw, serdeczne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych złożyli prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski i przewodniczący Rady Miasta, Marcin Ociepa.
Świąteczne potrawy pobłogosławił biskup opolski Andrzej Czaja - Przed nami święta radości paschalnej. Na pewno wiele jest powodów tej radości, że mamy czas wolny, możemy więcej przebywać z rodziną, ale jej pierwszym źródłem, podstawą jest Jezus Chrystus. Bez niego nie mielibyśmy powodu się tu teraz spotykać. I tego wam życzę, żebyście uradowali się ujrzawszy Pana. A okazji do tego będzie wiele - mówił opolski ordynariusz, życząc darów Zmartwychwstałego i zachęcając, by zauważać się nawzajem.

Oprócz wystawionych na świątecznych stołach pyszności i ozdób, przygotowanych przez kilkadziesiąt placówek(w tym naszą), na opolskim rynku czekało także 2000 porcji żuru ugotowanego i rozlewanego przez prezydenta miasta i przewodniczącego RM. Pałaszowanie żuru uczestnikom śniadania umilały występy dzieci z opolskich świetlic oraz seniorów, w niebo poszybowały gołębie pokoju oraz balony z życzeniami dla tych, którzy nie dotarli na rynek

Impreza przewidziana dla około 1, 5 tys. gości przygotowana została przez Opolski Zarząd Okręgowy PCK, MOPR w Opolu i UM w Opolu.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym kochanym rodzicom za wsparcie. Gdyby nie ich poświęcenie przy produkcji babeczek, muffinek i ciast nie moglibyśmy, jako Szkolne Koło PCK, przyłączyć się do organizacji IV Opolskiego Śniadania Wielkanocnego.

Opiekun Sz.K. PCK

Jolanta Flakowska