W minioną środę, 28.03.2018 r. Szkolne Koło PCK miało pełne ręce roboty. Poza wyprawą na Śniadanie Wielkanocne do Opola finalizowaliśmy dwie, trwające od miesiąca akcje- Wielkanocny koszyk oraz Wielkanocna kartka dla seniora.

W ramach pierwszej z nich zebrane zostały produkty spożywcze, z których przygotowaliśmy 10 paczek. Dary zebrane dzięki uprzejmości właścicieli sklepów Colo oraz Iwako, trafią do rak potrzebujących poprzez OPS w Korfantowie.

Wolontariusze wykonali także 50 kartek z wielkanocnymi motywami i serdecznymi życzeniami i jak każdego roku udali się z nimi do Domu Pomocy Społecznej Maria w Korfantowie. Pensjonariusze bardzo się ucieszyli i wzruszyli, a i dla wolontariuszy były to miłe i wzruszające chwile.

Cieszymy się, że na te Święta nasze karteczki będą sprawiały radość starszym i niejednokrotnie samotnym osobom.

Szkolne Koło PCK