Szkolne etapy XIII edycji Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i XVI Turnieju „Człowiek i Jego Środowisko” miał miejsce na przełomie marca i kwietnia br., a do wręczenia dyplomów i nagród doszło 17.04.br. W przypadku Olimpiady trzeba było jeszcze zorganizować dogrywki o miejsca drugie i trzecie – zarówno na poziomie szkół podstawowych, jak i gimnazjów. W Olimpiadzie wzięło udział 57 osób, a w Turnieju 39.

Finalnie zwycięzcami etapu szkolnego konkursów zostali:

W Turnieju „Człowiek i Jego Środowisko” miejsce pierwsze zajął Gabriel Mąkosz z klasy VIIb, drugie Joanna Szumna z Klasy VIIa, a trzecie Kacper Szóstka z klasy VIIb.

W Olimpiadzie Wiedzy o Czerwonym Krzyżu na poziomie szkół podstawowych na podium znaleźli się:

I miejsce – Tomasz Światła

II miejsce – Marcin Wanecki

III miejsce – Gabriel Mąkosz

W kategorii szkół gimnazjalnych o trzy pierwsze miejsca zawalczyły trzy Wiktorie:

I miejsce – Wiktoria Dyl

II miejsce – Wiktoria Gałuszka

III miejsce – Wiktoria Paszkowska

Zwycięzcy etapu szkolnego wezmą udział w etapie rejonowym w dniu 27.04., który odbędzie się w naszej szkole.

Opiekun Szkolnego Koła PCK

Jolanta Flakowska