XXVI. Strefowym Mistrzostwom Pierwszej Pomocy PCK w kategorii szkół ponadgimnazjalnych towarzyszyły w tym roku V Mistrzostwa w kategorii szkół gimnazjalnych. Zakończyły się one sukcesem drużyny gimnazjum– zdobyciem pierwszego miejsca.

Mistrzostwa są organizowane przez Zarząd Rejonowy PCK w Nysie z ramienia Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK. Wsparciem organizacyjnym i merytorycznym służą studenci ratownictwa medycznego z PWSZ w Nysie, a patronat honorowy nad imprezą objęli: Starosta Nyski oraz Burmistrz Nysy.

Pięcioosobowe drużyny ratownicze miały do rozwiązania zadania praktyczne na stacjach ratowniczych oraz musiały wspólnymi siłami rozwiązać test teoretyczny. Naszej ekipie udało się znakomicie i w opinii sędziów oceniających na stacjach mieli wiedzę i umiejętności na poziomie drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych.

Drużynę, która wywalczyła pierwsze miejsce w rejonie (w powiecie nyskim) tworzą: Maksymilian Bogon – kapitan drużyny, Angelika Bielacha, Magdalena Bogon, Anna Koszyk i Julia Przyklenk.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców!

Opiekun Sz. K. PCK

Jolanta Flakowska