W piątek, 27.04.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Korfantowie odbyły się rejonowe etapy XIII Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i XVI Turnieju „Człowiek i Jego Środowisko”. Konkursy objął honorowym patronatem Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik, a zorganizowane zostały przez Oddział Rejonowy PCK w Nysie, przy współpracy Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Korfantowie.

W obydwu konkursach, wymagających wyspecjalizowanej wiedzy, wystartowało łącznie 31 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Po rozwiązaniu testu oraz trzech dogrywkach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

W Turnieju „Człowiek i Jego Środowisko”, który jest skierowany wyłącznie do uczniów szkół podstawowych, kolejne miejsca na pojem zajęli:

I miejsce – Miłosz Małecki reprezentujący Szkołę Podstawową nr 3 w Nysie

II miejsce – Adam Kłopot – także z SP nr 3 w Nysie

III miejsce - Gabriel Mąkosz z SP nr 2 w Korfantowie

Cała zwycięska trójka weźmie udział w etapie okręgowym (wojewódzkim) konkursu.

W Olimpiadzie Wiedzy o Czerwonym Krzyżu miejsca w poszczególnych kategoriach rozłożyły się następująco:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Aleksandra Łuszcz reprezentująca Szkołę Podstawową nr 3 w Nysie

II miejsce – Martyna Cygan – także z SP nr 3 w Nysie

III miejsce - Hanna Robel z SP nr 5 w Nysie

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Wiktoria Gałuszka z SP nr 2 w Korfantowie

II miejsce – Wiktoria Paszkowska z SP nr 2 w Korfantowie

III miejsce – Wiktoria Dyl z SP nr 2 w Korfantowie

W kategorii szkól ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Małgorzata Kocierz z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych (Rolnik) w Nysie

II miejsce – Nikola Witoń z Zespołu Szkól Ogólnokształcących Carolinum w Nysie

III miejsce – Julia Jurak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie

Na szczeblu okręgowym o laury walczyć będą wyłącznie zdobywcy pierwszych miejsc w etapie rejonowym.

Zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektor Małgorzaty Sinickiej dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Korfantowa.

Imprezę wzbogacił wykład dietetyka klinicznego mgr Alicji Wiszniewskiej na temat zasad zdrowego żywienia młodzieży.

Jolanta Flakowska

Zdjęcia: Laura Piętka