Tuż przed egzaminami ósmoklasisty Szkolne Koło PCK miało pełne ręce roboty. Finalizowaliśmy dwie, trwające od miesiąca akcje- Wielkanocny koszyk oraz Wielkanocny zajączek dla seniora.

W ramach pierwszej z nich zebrane zostały produkty spożywcze, z których przygotowaliśmy 10 paczek. Dary zebrane dzięki uprzejmości właścicieli sklepów Colo oraz Iwako, trafiły do rąk potrzebujących poprzez OPS w Korfantowie.

Wolontariusze wykonali także 54 zajączki z wielkanocnymi motywami, serdecznymi życzeniami i czekoladowymi jajeczkami. Jak każdego roku udali się z nimi do Domu Pomocy Społecznej Maria w Korfantowie. Pensjonariusze bardzo się ucieszyli i wzruszyli, a i dla wolontariuszy były to miłe i wzruszające chwile.

Cieszymy się, że mogliśmy umilić Święta darami, które będą sprawiały radość starszym i niejednokrotnie samotnym osobom.

Szkolne Koło PCK