Szkolne Koło PCK rozpoczęło (tak, właśnie rozpoczęło) cykl spotkań z przedszkolakami o higienie jamy ustnej. Poprzez zabawę oraz ćwiczenia, zachęcamy dzieci do dbania o higienę jamy ustnej i pielęgnowania dobrych nawyków Korzystamy z pomocy, które powstały na potrzeby programu „Chroń dziecięce uśmiechy” - kolorowych, ciekawych dla dzieci materiałów edukacyjnych: zeszytu „Ja i moje zęby” oraz broszurki ze scenariuszami zajęć. Reszta pomocy jest wynikiem kreatywności wolontariuszy Koła.
    Tym razem scenariusz zajęć dotyczył budowy i rodzajów ząbków oraz podstawowych zasad poprawnego dbania o nie i całą jamę ustną. Ciekawe opowiadanie, pogadanka, kolorowanki i zabawy pomagają  maluchom zapamiętać i utrwalić najważniejsze zdrowotne wskazania. Zresztą na zdjęciach widać, jakie zainteresowanie budziły zajęcia prowadzone przez Maję Apostel i Emilię Krakowską.
Maja i Emilia poprowadziły 17.06.2019 r. zajęcia w grupie Sówek z przedszkola z ZSP w KorfantowieKolejne spotkania już we wrześniu przyszłego roku szkolnego

Opiekun Sz.K. PCK
Jolanta Flakowska