Natalia Taratuta zajęła III miejsce w wojewódzkim (okręgowym) etapie XXX Olimpiady Zdrowia, która odbyła się 19.05.2023 r. w Opolu.

Udział w Olimpiadzie Zdrowia wymaga od uczestnika wiedzy biologicznej, ekologicznej, prozdrowotnej, znajomości dietetyki i zasad zdrowego żywienia oraz chorób cywilizacyjnych.
Dodatkowym wymogiem było przeprowadzenie i udokumentowanie akcji prozdrowotnej. Akcja Natalii: „Fonoholizm – pierwsza pomoc”, zdobyła najwyższą w województwie liczbę punktów i I miejsce.
W łącznej klasyfikacji, na którą składają się punkty za akcję prozdrowotną oraz test, Natalia zajęła III miejsce.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli Natalię w przeprowadzeniu akcji prozdrowotnej na terenie szkoły.

Opiekun Szkolnego Koła PCK
Jolanta Flakowska