Akcja prozdrowotna pod takim tytułem przeprowadzona została w naszej szkole między 12 a 23.02.2018 r. Pomysłodawczynią i organizatorką akcji była Ania Koszyk – zwyciężczyni rejonowego etapu Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Ania będzie nas reprezentowała 15 marca na etapie okręgowym Olimpiady w Opolu.

Ania zaangażowała do szeregu różnorodnych działań zarówno koleżanki i kolegów, nauczycieli, jaki i innych pracowników szkoły. Wszystko zaczęło się od gazetki „Twoje zdrowie w twoich rękach”. Można w niej znaleźć praktyczne porady jak przygotować pięć zdrowych posiłków w ciągu dnia.

Podczas nocki PCK, na prośbę Ani odbyło się szkolenie „Wypadek bez wpadek”. Instruktor pierwszej pomocy, pan Marek Flakowski podprowadził szkolenie dotyczące podstaw ratowania zdrowia i życia.

Z inicjatywy Ani odbyły się także warsztaty „Stres – mój wróg, czy przyjaciel?” dla uczniów klasy IIc. Uczestnicy zajęć uczyli się rozpoznawać rodzaje stresu oraz tego jak sobie ze stresem radzić w życiu codziennym. Zajęcia poprowadziła pani pedagog Elżbieta Sternik.

Z kolei pan Stefan Osiewacz przeprowadził zajęcia „Zakochaj się w sporcie” promujące codzienną aktywność, jako ważny czynnik zachowania zdrowia.

O tym jak prawidłowo się odżywiać będąc nastolatkiem powiedziała dietetyk kliniczna pani Alicja. Pani dietetyk dzięki ciekawej prezentacji odpowiedziała na pytanie „Czy zdrowie musi być niesmaczne?”.

Dziełem samej Ani jest pogadanka na temat wartości zawartych w owocach, warzywach i nabiale. Prezentację dla klas II zatytułowała „ Nie rób smutnej minki – teraz witaminki”.

Opiekun Sz. K. PCK

Jolanta Flakowska