Fabryka Robotów w Łączniku to jedyne miejsce w Polsce gdzie budowane są ogromne stalowe roboty inspirowane filmami sci-fi. Wszystkie zbudowane od podstaw ze złomu samochodowego i nie tylko ważą nawet 900 kg. A wszystko to zaledwie 12 kilometrów od naszej szkoły!

Pan Sebastian Kucharski, właściciel i twórca robotów, przyjął nas w fabryce 16.04. br. Opowiedział o swojej pasji i zamiłowaniu do obróbki matali, która trwa nieprzerwanie od dwunastego roku życia. Jest nawet z wykształcenia specjalistą od obróbki metalu. Nigdy jednak nie pracował w tym fachu, założył firmę budowlaną i całe tygodnie lub miesiące jeździł do pracy - albo za granicę, albo w Polsce. Stara miłość do metalu nie rdzewiała i tak narodziła się Fabryka Robotów. O tym miejscu jest coraz głośniej, a niektóre z robotów zamawiane są przez fanów fantastyki w Dubaju, Rumunii oraz w USA.

Było naprawdę ciekawie. Roboty są bardzo dobrze odwzorowane (szkoda, że nie było robota Obi-Wan Kenobi). Pan Sebastian, to miły i pogodny człowiek, którego podziwiamy za życiową pasję. Szczególne wrażenie zrobiło na nas to, że niektóre z robotów poruszały się i mówiły.

KMO Szperacze