Szperacze nie odpoczywali po zakończeniu roku szkolnego. Na zaproszenie organizatorów II Nyskonu wystąpili z pokazami naukowymi na dwudniowym konwencie, który odbywał się się na terenach nyskich fortyfikacji. Martyna, Żaneta i Gabriel zaprezentowali między innymi pokazy, z którymi wcześniej wystąpili na Pikniku Naukowym w Warszawie i razem z innymi uczestnikami imprezy przekraczali granice wyobraźni.

Nyskon to konwent wypełniony atrakcjami. Jego uczestnicy mogli zanurzyć się w sześciu strefach, między innymi: Fantasy, Japońskiej i Furry, dodatkowo pojawiła się strefa dziecięca, w której każda pociecha znalazła coś dla siebie.

Tym razem Nyskon odbywał się w polsko-czeskiej odsłonie. Dzięki środkom pochodzącym od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury wstęp na imprezę był nieodpłatny.

Opiekunka KMO Szperacze

Jolanta Flakowska