6 zwycięskich zespołów zaprezentuje swoje doświadczenia na tegorocznym Pikniku Naukowym "My i maszyny" 11go maja na Stadionie Narodowym w Warszawie!

Przez ostatni miesiąc, w II etapie zmagań, 9 zespołów KMO wyłonionych po I etapie ogólnopolskiego konkursu, dopracowywało swoje pomysły na doświadczenia związane z maszynami. Każdy z 3 zgłoszonych scenariuszy był oceniany przez komisję w 6 kategoriach: piknikowości, interaktywności, ciekawości, oryginalności, naukowości i bezpieczeństwa.

Zwycięskie zespoły to:

  1. KMO Międzylesie prowadzone przez Władysław Broszko
  2. KMO Szperacze prowadzone przez Jolantę Flakowską
  3. Trzasnięte Probówki prowadzone przez Marzenę Zawadzką-Maćkow
  4. Amperki prowadzone przez Małgorzatę Więcław
  5. Atomówki i Robale prowadzone przez Annę Baran
  6. KMO Eksplorek prowadzone przez Anetę Kołton-Janigę

Trenerzy KMO – opiekunowie ze strony Centrum Nauki Kopernik złożyli wraz z informacją o zakwalifikowaniu się na Piknik takie oto gratulacje:

Serdecznie gratulujemy Klubowiczom i Opiekunom ze wszystkich zespołów, którzy włożyli mnóstwo pracy, zaangażowania i czasu w wymyślanie, ulepszanie i prototypowanie swoich doświadczeń. Wszystkie zgłoszenia były bardzo ciekawe, jedne bardziej nastawione na interaktywność, drugie bardziej na naukowość, a jeszcze inne były całkowicie oryginalnym spojrzeniem na znane już zjawiska i tematy.”

Konkurs jest organizowany w ramach Programu Kluby Młodego Odkrywcy prowadzonym przez Centrum Nauki Kopernik, przy wsparciu Partnera Strategicznego, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Część kosztów udziału zespołów KMO na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest finansowana ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Więcej informacji na stronie:

https://www.kmo.org.pl/pl/news/2067

Red