"Nauka w służbie społeczeństwa" - pod takim hasłem w dniach 25- 26 września br. odbywał się Nyski Festiwal Nauki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Pierwszego dnia Festiwalu 22 członków Klub Młodego Odkrywcy Szperacze uczestniczyło w 4 wybranych aktywnościach.

Klubowicze wzięli udział w warsztatach: „ Ujawnianie i zabezpieczanie śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia”, które poprowadził mgr Dariusz Bednarz oraz w zajęciach z programowania w nowoczesnej pracowni informatycznej.

Następnie obserwowali pokaz gaszenia pożaru z wykorzystaniem różnorodnych środków gaśniczych i modelu budynku. Pokaz poprowadził w pełnym stroju strażackim mgr inż. Marek Makówka.

Natomiast o najczęstszych problemach cery młodej i sposobach jej pielęgnacji klubowicze usłyszeli podczas wykładu mgr Mirosławy Grabas-Wyrwich w Instytucie Kosmetologii PWSZ. Chętni wykonywali sobie także profesjonalny test pozwalający określić typ cery, jej stan uwodnienia i natłuszczenia.

W ramach naukowego wypadu zdołaliśmy jeszcze zwiedzić stolicę Powiatu nyskiego i przekąsić małe co nieco.

Opiekunki KMO

Jolanta Flakowska

Marzena Zawadzka-Maćków

Obejrzyj także:

https://opole.tvp.pl/44554192/dla-kazdego-cos-do-nauczenia-xv-nyski-festiwal-nauki-pod-naszym-patronatem