06.04.2018r odbyło się uroczyste pasowanie nowych Szperaczy. Wieczór przygód KMO rozpoczął się o godzinie 17.00. Prowadził go Klub Młodego Odkrywcy Trzaśnięte Probówki. Klubowiczki zaplanowały wiele rozmaitych ciekawostek, zabaw i atrakcji.

Zanim nastąpiło uroczyste przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków Klubu młodzi Szperacze musieli wykonać wiele zadań oraz wykazać się wiedzą i sprytem. Jedną z gier była zabawa pt: ,, Co chcesz zabrać na bezludną wyspę?”. Po interesującej rozgrywce, kolejnym zadaniem było robienie etui na telefon z kolorowych balonów i przebijanie balonów wykałaczką tak, by nie pękły. Wielu śmiałków próbowało wykonać to zadanie, jednak potrzeba było dużo delikatności, cierpliwości no i zdrowego pomyślunku. Po hucznej zabawie z balonami kolejnym wyzwaniem dla młodych klubowiczów były ,, podchody”.

Każda z trzech grup dostała zdjęcie miejsca, w którym znajdowała się tajemnicza koperta wraz z pytaniami i zagadkami.  Ostatecznie Szperacze znaleźli worki, w których znajdowały się materiały potrzebne do doświadczeń. Zadaniem uczniów było przygotowanie wspaniałego koncertu przy pomocy oryginalnych, własnoręcznie wykonanych instrumentów. Melodie niosły się po całym holu. Natomiast przygotowane wiersze wprawiały słuchaczy w zachwyt. Wszyscy Szperacze prawidłowo wykonali swoje zadania.

Pasowania dokonały opiekunki KMO pani Marzena Zawadzka Maćków oraz pani Jolanta Flakowska. Oklaskom nie było końca, a uradowani klubowicze z uśmiechem na ustach wzięli udział w ostatniej grze. Wszystkim było smutno, gdy wieczór dobiegł końca. Jednak to naukowe wydarzenie będzie na zawsze miłym wspomnieniem i początkiem ich przyszłych przygód, badań i doświadczeń.

Anna Koszyk

KMO Trzaśnięte probówki