Dnia 08.01.2019r. Klub Młodego Odkrywcy rozpoczął cykl interaktywnych spotkań naukowych dla uczniów naszej szkoły. Pierwsze spotkanie było zorganizowane i prowadzone przez członków KMO „Trzaśnięte Próbówki”. Przygotowaliśmy dwa pokazy: pierwszy- Ruch w naczyniach, czyli dlaczego ważne jest prawidłowe krążenie krwi, uczestnicy mogli zbadać przepływ krwi przez zdrową i chorą tętnicę, analizowali model serca, wyciągali wnioski dotyczące zdrowego odżywiania i jego wpływu na prawidłowy ruch krwi w organizmie człowieka. Drugi- Instrument z rękawiczki, uczniowie badali jak powstają dźwięki.

Kolejne spotkanie odbędzie się 22.01.2019r. Serdecznie zapraszamy do eksperymentowania!

Emilia Kyczka i Katrine Nowotny

KMO „Trzaśnięte Próbówki”

organizowane i prowadzone przez członków KMO „Trzaśnięte próbówki”