Coś i nic, czyli- co to jest powietrze?

Trzaśnięte Próbówki pokazały niesamowite działanie powietrza. Uczniowie sami mogli przekonać się jak niewiele trzeba by  popełnić błąd, na przykład polegający na tym czy stanąć blisko czy daleko, by nadmuchać 100 litrowy worek powietrzem i jak tego dokonać . Dowiedzieliśmy się również czym jest ciśnienie powietrza, dzięki balonikowi umieszonemu w pudełku próżniowym i przeprowadziliśmy emocjonujące wyścigi nurków, a także pokazaliśmy, że powietrze bywa psotliwe i niełatwo wdmuchać kulkę do butelki przez jego opór. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie i jeszcze więcej świetnej zabawy!

Kolejne spotkanie odbędzie się 26.02.2019r. Serdecznie zapraszamy do eksperymentowania!

Julia Pieczara                                                                                                                                                     KMO „Trzaśnięte Próbówki”