Uniwersytet Trzeciego Wieku w Korfantowie wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji zorganizowali II Sportowa Spartakiadę dla UTW z Województwa Opolskiego. 8 drużyn UTW z Koźla, UTW Niemodlin, Uniwersytet Złotego Wieku Prudnik, UTW Głuchołazy, UTW Nysa, UTW Prudnik, UTW Korfantów i Związek Emerytów z Korfantowa. Przez ponad 2 godziny rywalizowało w różnych konkurencjach sprawnościowych by wyłonić zwycięzców zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak mi drużynowej.

Nie pora jeszcze spocząć, przyjacielu mój. Przygoda nas czeka, największa, 
jaka być może. Pójdziemy. 

Zofia Kossak-Szczucka

„Szaleńcy Boży”

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Korfantowie rozpoczęli 03.10.2017 r. kolejny rok akademicki. Uroczystość otworzyły panie: dyrektor Małgorzata Sinicka oraz prezes UTW w Korfantowie, Małgorzata Wiśniewska. Swoją obecnością imprezę zaszczyciła pani Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Jolanta Grzegorzewicz. Pani Naczelnik w imieniu Burmistrza Korfantowa oraz własnym, życzyła słuchaczom powodzenia i wielu sukcesów.

Z najlepszymi życzeniami  dla członków UTW w Korfantowie wystąpili także goście specjalni: dr inż. Piotr Bernat z PWSZ w Nysie, pełnomocnik Rektora do spraw UTW, oraz przedstawiciele bratnich Uniwersytetów w Nysie i Niemodlinie.

Wygłaszająca wykład inauguracyjny pani prezes UTW w Nysie, Danuta Michalina Podgórni, przybliżyła postać Zofii Kossak-Szcuckiekj. Polska patriotka, powieściopisarka oraz założycielka tajnych organizacji w okupowanej Polsce, zaprezentowana została jako wzór wytrwałości i determinacji w dążeniu do celu.

Wrażeń artystycznych dostarczył program przygotowany przez zespół Kwiat Lotosu z Puszyny pod kierunkiem pana Zbigniewa Hermana oraz uczniowie SP nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie, pod kierunkiem pana Ireneusza Misztala.

Jolanta Flakowska